Hotivi

Toroslar hizmet fukarası - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 21:58

Toroslar hizmet fukarası

Son Güncelleme :

23 Temmuz 2013 - 1:21

seyfettin_yaylaMHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Kozan ilçesi Göller yaylası bölgesinin kronik hale gelen içme suyu, yol, elektrik ve sağlık ocağı sıkıntılarının çözülmemesine tepki gösterdi, bunun hesabının sorulacağını söyledi.

Kozan’ın  Horzum, Çulluuşağı, Akkaya, Acaryayla, Akçalıuşağı, Göller, Kocagöl ve yaylaları beraberinde Kozan İlçe Başkanı Ender Çulhacı ve bazı yöneticilerle ziyaret eden MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı bu bölgelere hükümetin  başta su ve yol olmak üzere en temel insani ihtiyaçları gidermek konusunda en küçük bir çaba bile göstermediği konusundaki şikayetlerlerle karşılaştı.

HÜKÜMET KOZAN’A SIRT DÖNMÜŞ

Yazlık yerleşim birimi olan Torosların eteklerindeki yaylalardaki en önemli sıkıntı olan içme suyu ve yol sorunlarına karşı hükümetin son derece duyarsız ve ilgisiz kalmasının bölge insanlarına büyük haksızlık olduğunu belirten Seyfettin Yılmaz, “ Hükümet devletine, bayrağına , vatanına yürekten bağlı vatandaşlarımızın yaşadığı bu topraklardaki yaşamsal ihtiyaçlarına fransız kalması ve bu temel sorunların giderilmesi konusunda kılını kıpratmaması kabul edilebilir bir siyaset değildir. Kozan ve yaylalarının devlet hizmetlerinden bu kadar mahrum bırakılmasının amacını bir türlü anlayamıyorum. Kozan gibi güzide ilçemizin yaylalarında yaşayan vatandaşlarımıza adeta hükümet sırtını dönmüştürt. Hükümet ve onun yerel temsilcileri, bu bölgelerimizin temel ihtiyaçlarını en kısa zamanda gidermelidir. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

GÖLLER’DE SORUN ÇIĞ GİBİ

İçme suyu sıkıntısı dışında yaylaların yol ve sağlık ocağı sorunlarının çözülmemesini de eleştiren Yılmaz, şöyle konuştu:

“ On birlerce insanın yoğun bir tarfik oluşturduğu yayla yollarının delik deşik olması önemli bir milli gelir kaybına yol açmaktadır. Ayrıca Göller-Yenikuyu- Ardıç yaylaları arasındaki ham yolun asfalt yapılması konusundaki vatandaşın beklentileri yıllardır savsaklanmaktadır.  Sağlık hizmetleri ise evlere şenlik durumundadır. Göller’de  adı olmayıp kendi olan bir sağlık evi açılmış ama bu sağlık evinde doktor olmadığı gibi en temel sağlık ihtiyaçlarını giderecek medikal ve teknik personel de mevcut değildir. Sağlıkta çağ atladık denen hizmet bu mudur? AKP hükümeti bu yaylalarımıza şaşı bakmakta, bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızı ihmal etmektedir. Böyle bir siyaset anlayışı, kabul edilebilir bir anlayış değildir. Bu durumun en büyük nedeni ise bu bölgelerimizde yaşayan insanlar gbi düşünmeyen ve onlar gibi hissetmeyenlerin AKP milletvekilleri ve yöneticileridir. Ben buradan iktidar partisinin seçilmiş ve atanmış idaricilerine sesleniyorum. Allah rızası için dönün de Kozan’a ,Göller’e şöyle bir bakın. Burada yaşayan insanları yok sayamazsınız. Burada yaşayan insanlar, bu vatanın öz ve sadık değerleri. Bu insanların sesine kulak verin”

 

takipçi satın al