Hotivi

TSE Haksız Rekabeti Önlüyor - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 10:48

TSE Haksız Rekabeti Önlüyor

TSE Haksız Rekabeti Önlüyor
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2013 - 14:19

 

Çukurova Bölgesindeki çalışmaların görüşüldüğü TSE Danışma Kurulu, Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında toplandı.

tse_danisma1Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Tesisleri’nde, düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, Merkez İlçe Kaymakamları, kamu kuruluşu temsilcileri ve TSE yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TSE Ürün Belgelendirme Merkezi Başkanı Doğan Yazar, Danışma Kurulu Toplantısı’nın düzenleniş amacının, kurum hizmetlerinin daha hızlı ve daha etkin şekilde gerçekleştirilmesine yönelik ihtiyaçların belirlenmesi olduğunu söyledi.

Merkez Başkanı Yazar, kurumun çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Vali Coş ise, Türk Standartları Enstitüsü’nün hem üreticilerin hem de tüketicilerin menfaatlerini gözeten önemli bir kurum olduğunu söyledi.

TSE’nin, belgelendirme çalışmalarını nasıl yaptığının, topluma ve tüketicilere daha iyi anlatılması gerektiğini belirten Vali Coş, “Belgelendirme ve standart sağlama işi, temelde tüketicilerin haklarını korumaya yönelik bir hizmet. Tüketicinin aldatılmasının önlenmesi, toplumun daha kaliteli bir yaşam sürmesi ve firmalarca üretilen tüm ürünler ve sunulan hizmetlerde sahip olunması gereken kuralları belirlemesi açısından önemli bir misyon üstlenmiş bir kurumumuz olan TSE, firmaların ürettiği ürünlerin yurt içi ve yurt dışında pazarlanmasına önemli bir katkı sağlıyor. Dolayısıyla,  Türk Standartları Enstitüsü ekonomik gelişmişliğe de olumlu etki ediyor” dedi.

Türk Standartları Enstitüsü’nün, uluslararası normlara uygun şekilde gerçekleştirdiği belgelendirme çalışmalarıyla, üreticiler arasındaki haksız rekabeti önlediğini ve ticareti kolaylaştırdığını ifade eden Vali Coş, TSE’nin toplumun yaşam düzeyinin yükseltilmesine, üretici ve tüketicilerin bilinçlenmesine yönelik çalışmalarının, dikkat ve takdirle izlendiğini sözlerine ekledi.

Toplantı kurumun, Çukurova Bölgesi’ndeki çalışmalarının ivme kazanması için yapılması gerekenlerin irdelenmesiyle son buldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al