Hotivi

Turhan Selçuk'ta Sanat Eğitimi - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 08:04

Turhan Selçuk’ta Sanat Eğitimi

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2015 - 10:28

Çukurova Belediyesi Turhan Selçuk Sanat Evi’nde karikatür, resim ve fotoğraf dallarında eğitimlere başlanıyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Turhan Selçuk gibi büyük bir ustanın adını taşıyan sanatevimizdeki eğitimleri Adanalı usta sanatçılar hiçbir ücret almadan verecekler” dedi.

Çukurova Belediyesi bünyesindeki Turhan Selçuk Sanatevi’nde içinde bulunduğumuz ay başlatılacak olan eğitim / kurs çalışmaları karikatür, resim ve fotoğraf dallarında olacak. Dünyaca ünlü sanatçımız Turhan Selçuk’un adını taşıyan sanatevinde verilecek eğitim ve kurslar için gerekli materyaller Çukurova Belediyesi tarafından karşılanacak. Aşırı talep olması halinde bir sınav ya da eleme yapılması da söz konusu olabilecek. Eğitimler mesaiden sonra ve okul çıkışlarının ardından uygulamalı olarak verilecek.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, resmi açılışı 8 Ocak’ta yapılan Turhan Selçuk Sanatevi’ndeki karikatür, fotoğraf ve resim eğitimlerine hemen her yaş ve kesimden herkesin katılabileceğinin altını çizdi. Alanında ustalaşmış sanatçılarla harekete geçtiklerini belirten Başkan Çetin, şu çağrıyı yaptı: Her bir sanat dalında 20, en fazla 25 kişiyle başlatacağımız eğitim / kurs çalışmalarımız iki ila iki buçuk aylık periyotlar halinde olacak. Çukurova kültür-sanat ve spor etkinlikleriyle dolu bir ilçe olacak.
ALANINDA USTA OLAN İSİMLER
Çukurova Belediyesi Turhan Selçuk Sanatevi’ndeki eğitimleri karikatür dalında Sefa Sofuoğlu, İ. Serdar Sayar, Mehmet Saygın ve Hasan Can Bener; resim alanında Tevfik Gökdemir, Nuray Bozkuş ve Şerife Ballı; fotoğraf eğitimlerini de Mehmet İlbaysözü ile Tuğrul Tunca verecekler. Eğitime katılacak kadın-erkek hiç kimseden bir tek kuruş alınmayacak; malzemeler belediye tarafından karşılanacak. Eğitimler hafta içi salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 18.30-19.00 gibi başlayıp birer buçuk saat sürecek.

takipçi satın al