Turistik otobüsümüz oldu - Adana UlusAdana Ulus

23 Ekim 2021 - 18:08
izmir escort

Turistik otobüsümüz oldu

Son Güncelleme :

17 Ağustos 2012 - 15:18

Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada ömrünü tamamlamış otobüsü yeniden dizayn ettirerek turistik otobüs haline dönüştürdü

 Adana Büyükşehir Belediyesi’nde ilk’lere imzasını atan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, toplu taşıma aracı olarak ekonomik ömrünü tamamlayan belediye otobüsünü yeniden dizayn ettirerek “Turistik Otobüs’ haline dönüştürdü.

Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey bürokratlarıyla birlikte ‘Turistik Otobüs’ü inceleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Bu yeni uygulamamızın Adana turizmine önemli katkısı olacaktır” dedi.

Toplu taşıma aracı olarak ekonomik ömrünü tamamlayan otobüsleri yeniden dizayn ederek ‘Turistik Otobüs’ haline getirdiklerini anlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığımız bir otobüsü yaptırdı. Birkaç otobüs daha yaptıracağız. Sonraki otobüslerimiz engelsiz olacak. Otobüslere engelliler için asansör takacağız” şeklinde konuştu.

Turistik otobüslerin hem rekreasyon alanlarında, hem kentin tarihi yerlerinde tur yapabileceğini, hem de Altın Koza Film Festivali’nde kullanılabileceğini kaydeden Zihni Aldırmaz, “Bu yenilik insanlarımızın morallerinin yükseltilmesi açısından önemlidir. Otobüslerimizin üzerine açılıp-kapanabilen otomatik gölgelik de yapacağız. Bunun siparişini verdik. Bayramdan sonra takılacak. Turistik otobüsü devreye almamızda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

takipçi satın al