Türk Telekom, Adana’da 85 bin haneye ulaştı - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 15:16

Türk Telekom, Adana’da 85 bin haneye ulaştı

Son Güncelleme :

22 Mayıs 2013 - 11:38

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, “Türk Telekom olarak hayatı kolaylaştıran teknolojilerimizle müşterilerimiz için, 81 ildeki altyapı yatırımlarımızla ekonomi için ve sosyal sorumluk projelerimizle içinde var olduğumuz toplum için değer yaratıyoruz” dedi.

turktelekomTürk Telekom’un 2 milyar dolarlık marka değeriyle bağımsız marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından yapılan analizlerde 4 yıldır üst üste Türkiye’nin en değerli markası seçildiğini vurgulayan Kılıç, şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak 31 Mart 2013 itibarıyla 14 milyon sabit erişim hattı müşterimize ve 7.1 milyon genişbant müşterimize hizmet sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak, sahip olduğumuz teknoloji ve altyapıyı geliştirmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Özelleştirmeden bu yana geçen 7 yılda 13 milyar TL’yi aşkın konsolide yatırım gerçekleştirdik. 2013 yılının ilk 3 ayında gerçekleştirdiğimiz konsolide yatırım tutarı 254 milyon TL’ye ulaştı. Vizyonumuzu Türkiye’yi teknoloji ve altyapı açısından liderler arasına sokmak, ülkemizin her noktasına hizmet götürmek olarak belirledik. Ülkemizin bilgi toplumuna geçişi sürecinde büyük bir etken olacağına inandığımız genişbant yatırımlarımızı sürdürüyoruz.”

 

21 BİN 500 ÇALIŞANIMIZ VAR

 

“Sahip olduğumuz teknoloji ve altyapı sayesinde interneti bugün Türkiye’nin 81 ilinde bir çok  noktasına ulaştırmış durumdayız. 21.500’ü aşkın çalışanımızla, 81 ilde, sayısı 1.600’ü aşkın Türk Telekom ofisi ve bayimizle internetten faydalanmak isteyen herkese değişik hız ve kapasitelerde hizmet verebilir durumdayız. 2013 yılı birinci çeyreği itibari ile 7.1 milyon genişbant müşterimiz mevcut. Kişi başına aylık ortalama data kullanımına baktığımızda; 2005 yılında kişi başına ortalama kullanım oranı 2.1 GB seviyelerindeyken bu miktarın bugün yaklaşık 16 katlık artışla 32 GB’a ulaştığını görüyoruz. 2005 yılında 30 Gbps olan yurtdışı çıkış kapasitemizi ise yaklaşık 55 kat artırarak 1.640 Gbps’e ulaştırdık. Müşterilerimizin yüzde 73’ü limitsiz paketlerimizi kullanıyor. Müşterilerimiz her geçen gün artan hız ve kapasitelerle genişbant internet ayrıcalığını yaşıyorlar.”

 

Dünyanın çevresini 4 kez dolaşacak fiber döşedik

 

“Hız, günümüzün en önemli iletişim mecrası olan interneti daha da değerli  kılıyor. Biz de genişbant internet hizmetiyle başlattığımız değişimi, fiber internet ile bir üst seviyeye taşımak hedefiyle 2012 başlarında 81 ilde fiber dönüşümünü başlattık” diye konuşan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Türk Telekom, fiber yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına kavuşturarak fiber hizmetini binalara ve evlere kadar kullanıma sunuyoruz. 2013’ün ilk 3 ayında Türkiye’deki fiber optik kablo uzunluğumuz yaklaşık 170 bin km’ye ulaştı. Dünya çevresinin 40 bin kilometre olduğu düşünülürse, bu kablolar dünyanın çevresini dört defadan fazla dolaşabilecek uzunlukta. Dünyadaki fiber optik altyapımızı da eklediğimizde, fiber altyapımızın uzunluğu 197 bin kilometreye ulaşıyor. Şu ana kadarki altyapı çalışmalarımızın ortalamasını hesapladığımızda saatte yaklaşık 9 km fiber döşediğimizi görüyoruz. Ülkemizde yaklaşık 2.1 milyon haneyi fiber kapsamına almış durumdayız. Saha dolabına kadar fiber altyapımız ise 4,7 milyondan fazla haneye ulaştı.”

 

ADANA’DA 85 BİN EVE ULAŞTIK

 

 

Türk Telekom Güney II Bölge Müdürü Mehmet Bektaş ise. Adana’da toplam fiber altyapısının 4.300 kilometreyi, Adana, Niğde, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerini kapsayan Güney II Bölge’de ise 16.500 kilometreyi aştığını belirterek şunları söyledi:

 

“Adana’da 456, Niğde, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerini kapsayan Güney II Bölge’de ise 1.467 kişiye istihdam sağlıyoruz. ‘Türkiye’ye Değer’ konseptiyle yürüttüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında Adana’da 14 İnternet Evi ile Güney II Bölge’de toplam 4 Türk Telekom Okulu ve 100 İnternet Evini halkımızın hizmetine sunduk. Yine Türk Telekom olarak Adana’da 1, Güney II Bölge’de ise toplam 6 Amatör Spor Kulübü’ne destek veriyoruz. Bölgemizde eğitime ve spora destek vermeye bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz.”

takipçi satın al