Türkeş’ten Başbakana için ilginç söz - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:14

Türkeş’ten Başbakana için ilginç söz

Türkeş’ten Başbakana  için ilginç söz
Son Güncelleme :

03 Nisan 2013 - 13:21

erdogan_basbakanMHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Akdeniz TV’de  Yüksel Evsen’in hazırlayıp sunduğu “Sürmanşet” programında önemle açıklamalarda bulundu.

Türkeş, Adana’da olmanın kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini söyledi. Türkeş, Adana’nın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu, babası merhum Alpaslan Türkeş’i  Meclise 2 dönem taşıdığını belirterek, “Adanalılara vefa borcumuz var o açıdan kendimi Adanalı hissediyorum” dedi.

Türkeş, MHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra görevden alınan ve 3 yıldır görevden uzak tutulan Aytaç Durak ile ilgili de “Durak’ın MHP’ye Gelmesi Siyasi İktidarı Kızdırdı” ifadelerini kullandı. Türkeş Açıklamasında  “Sayın Durak, Adana’ya çok uzun yıllar hizmet etmiş. Adana’nın güzel bir kent olmasına hizmetleri olmuş bir insan. Durak’ın MHP’ye gelmesi siyasi iktidarı kızdırdı, rahatsız etti. Bu noktada soruşturmalardan bir şey çıkmayacağı aşikardı. Biz bu soruşturmaların dürüst, yansız yapılacağını ve Durak’ın hakkının teslim edileceğini düşündük. 83 tane müfettiş gönderdiler. 3 yıllık sürede bir şey çıkmada. Buna rağmen PKK’nın uzantısı olan belediyelere soruşturma açıyor. Alelacele göreve iade ediyor. Adana AKP’nin partizanca davranmasının mağduru olmuştur. Milliyetçi Hareket’te, Aytaç Durak’ta bu işin mağdurudur” ifadelerini kullandı.

tugrul_turkesZULÜM YAPILIYOR

Aytaç Durak’ın partiden istifa etmesi ile ilgili olarak Türkeş, “MHP’li bir belediyeye yönelik böyle bir tavır olduğunda istifa gerekli bir adımdı. Temiz bir şekilde üstüne gölge düşmeden aklanması için gerekliydi. Bu yapıldı ama bu kadar uzun sürmesini hiç kimse tahmin edemezdi. Orada yanlış, kusur, eksik bir şey varsa gönderirsiniz müfettişlerinizi işi bitirsin geçti gitti. Bu kadar adama bu kadar süre hiçbir şey bulamazsa, bundan sonra senin yaptığın büyük haksızlığa ve zulme girer.” dedi.

ANKETLERDEN DURAK ÇIKIYOR

Seçimlere 1 yıl gibi kısa bir süre kala anket yaptırdıklarını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Adana özelinde yapılan anketlerden açık ara Aytaç Durak isminin çıktığını söyledi.

2014 yerel seçimlerinde Durak’ın aday olup olmayacağı konusunda açıklama yapmaktan kaçınan Türkeş, “Durak partimizden aday olur ya da olmaz diye bir şey diyemem. Bu yapılanlar partizanca bir tavır. Vatandaşlar inşallah önümüzdeki yerel seçimlerde bunu görür” dedi.

BENDE, BAŞKALARI DA KIRAR

Başbakanın “Türk Milliyetçiliğini Ayaklar Altına Alırım” sözleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Türkeş ”Sayın Başbakanın enteresan danışmanları var. Başbakanın konu ile ilgili olarak yeter kadar bilgisi olup olmadığını bilmiyorum. Bazı danışmanlarını bildiğimiz için Fanrtiri finton parlak fikirlerin kimden çıkacağını tahmin edebiliyoruz. ‘Türk Milliyetçiliği’ dediğimiz zaman 3 bin yılda 200 devlet kurulmuş. Türkler hiçbir zaman ırkçılık yamamı. Tüm insanların menfaatinin eşit korunmasını düşünürüz. Bu Osmanlı’da da böyleydi. Cumhuriyet boyunca da buydu. Milletin menfaatlerini gözetmeye ‘Milliyetçilik’ diyoruz. Sen milliyetçiliği ayaklar altına alırım dersen kırılır. Bende kırarım başkası da kırar.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al