Hotivi

Türkmen: CHP iktidara hazır - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 22:12

Türkmen: CHP iktidara hazır

Son Güncelleme :

26 Mart 2015 - 16:23

elif_dogan_kozan (3)CHP’nin birinci sıra Adana Milletvekili aday adayı Avukat Elif Doğan Türkmen, AKP iktidarını “bölüşüm ve paylaşım” iktidarı olarak niteledi ve “Artık herkes bunu görüyor ve kurtulmak istiyor. Kurtuluşun adresi de CHP iktidarı” dedi.

21 Mart’ta yapılan eğilim yoklamasının sonuçlarını değerlendiren CHP Adana Milletvekili aday adayı Av. Elif Doğan Türkmen, önseçimde birinci sırada yer almasının kendisi için “sürpriz bir sonuç olmadığını” vurguladı. Türkmen, yıllardır CHP’de sadece eski bir belediye meclisi üyesi, belediye başkan aday adayı veya milletvekili aday adayı olarak çalışmadığına dikkat çekerek, “Ben yıllardır CHP’de parti üyesi kimliğimle çalıştım. Ortada bir emek var ve önseçimde bu emeğin karşılığını aldım” dedi.elif_dogan_kozan (2)

ETNİK KİMLİĞİNE BAKMAZ!

CHP Adana’da kendisiyle birlikte iki kadın adayın daha listenin ilk sıralarında yer aldığına dikkat çeken Av. Türkmen, bu başarıda, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun her yerde, “listelerde kadın aday istiyorum” açıklamasının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Adana’da yapılan önseçimde ortaya çıkan tablonun sadece Adana’da değil, parti genel merkezinde de büyük bir sevinçle karşılandığını belirten CHP Adana Milletvekili aday adayı Elif Doğan Türkmen, aday adaylarının etnik kimliği üzerinden CHP’nin yıpratılamayacağını vurguladı. Türkmen, “CHP insanlara, etnik kimliği, ırkı, dini gibi farklılıklarıyla bakmaz. CHP sosyaldemokrat bir partidir ve evrensel ilkelere göre hareket eder” dedi.elif_dogan_kozan (1)

Önseçimde listebaşı çıkmasının, kendisine daha ağır bir görev yüklediğine dikkat çeken Elif Doğan Türkmen, “Önceki gün 8 ilçeyi gezdim. Partililerimize, vatandaşlarımıza teşekkür gezileri yapıyoruz. Bu gezilerimiz daha da sürecek. Ama daha önemlisi, gittiğimiz her yerde, önseçimde çıkan tablodan herkesin memnun olması. Şu günlerde ortaya atılan iddialar, vatandaşın gündeminde yok. Herkes listeden memnun. Genel merkemiz de öyle. Geçen gün gittiğim grup toplantısında, genel başkan yardımcılarımız da bu düşüncelerini dile getirdiler. Memnun olmayanlar, partide elit politika yapan sadece 10-15 kişilik bir grup” diye konuştu.

CHP’den yerel seçimlerde MHP’ye giden oyların yeniden CHP’ye geleceğini de sözlerine ekleyen Elif Doğan Türkmen, “Tüm partililerimiz, tüm Adanalılar bize sahip çıkacaklar. CHP’nin aslanlar gibi evlatları var. CHP’nin oyları asla başka bir partiye gitmeyecek” dedi.

Önseçimin yarattığı heyecan ve getirdiği ivmeyle, CHP’nin Adana’da birinci parti olacağını dile getiren CHP Adana Milletvekili aday adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Açık ve net söylüyorum. Adana’da CHP rüzgarı esiyor. Gittiğim ilçelerde, köylerde bunu açık olarak görüyorum. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun, emeklilere yönelik yılda iki ikramiye vaadi bile büyük bir rüzgar estirdi. Ufuk’ta CHP iktidarı göründü. Artık herkes, AKP iktidarının bir bölüşüm ve paylaşım iktidarı olduğunu gördü. Ve herkes bundan kurtulmak istiyor. Kurtuluşun adresi de CHP iktidarı” dedi.

ADANA İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Meclis çatısı altında Adana’ya yönelik ciddi çalışmalar yapacağını da anlatan CHP Milletvekili aday adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Elbette partimiz CHP’nin bir politikası var. Bizler de bu politika çerçevesinde hareket edeceğiz. Ancak, ben Adana’ya yönelik çalışmalarımı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Meclis çatısı altında yürüteceğim. 1980’lerin emekçi kenti Adana, bugün AVM’lerin tüketicisi kenti haline geldi. Tarım bitirildi, sanayi çökertildi. İşte ben böyle bir ortamda, tarımın gelişmesi, tarım ürünlerini işleyecek işletmelerin kurulması için çalışmalar yapacağım, bunların Meclis’te takipçisi olacağım” şeklinde konuştu.

takipçi satın al