Hotivi

Türkmen, Mülteciler Komisyonunda - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 08:59

Türkmen, Mülteciler Komisyonunda

Türkmen,  Mülteciler Komisyonunda
Son Güncelleme :

18 Eylül 2015 - 13:32

chp_multeci_komisyonuCHP Adana Milletvekili Av.Elif Doğan Türkmen “Suriyeli Mülteci ve Sığınmacıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu” üyesi olarak görevlendirildi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları ile kurulan “Suriyeli Mülteci ve Sığınmacıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu”nda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, İstanbul Milketvekili Selina Doğan, İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve Muğla MiletvekiliProf.Dr. Nurettin Demir görev aldı.
Komisyon uzmanlar eşliğinde çalışmalarına başladı. Komisyon üyesi Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, bugün Türkiye” de 2 milyonun üzerinde Suriyeli sığınmacı bulunduğuna dikkat çekerek yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“AKP hükümeti ne yazık ki her konuda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kalan bir yönetim anlayışı sergiledi.Bu sorunun bugünden yarına çözümü mümkün değil.Şu anda Avrupa sınır kapılarımızda tam bir insanlık dramı yaşanıyor. Suriyeli mülteciler konusunda ne yazık ki Avrupa ülkeleri, Arap ülkeleri, Birleşmiş Milletler herkes sınıfta kaldı. Ancak bu kadar büyük bir nüfusu barındıran ve önemli bir bütçe ayıran Türkiye ne yazık ki takdir edilmenin ötesinde bu soruna neden olan ülkelerden biri olarak görülmektedir. Türkiye bu sorunu uluslararası arenada doğru tanımlayıp destek istemelidir. Aksinde zaten yalnız kalan ülke olarak bu büyük sorun ile tek başımıza mücadele etmeye çalışacağız. Bu da sorunun büyümesi dışında hiçbir işe yaramayacak. Suriyelilerin ilk Türkiye’ye geldiğinde ‘Açık Kapı” ilkesi uyguladık. Sonra vazgeçtik. Çünkü gördük ki Sayın Davutoğlu’nun söylediği ‘Emevi Camiinde’ namaz kılma 15 günde olmadı. AKP’nin ayakları yere basmayan, çözüm değil sorun üreten bu dış politikaları ne yazık ki 13 yıldan bu yana Türkiye’yi dünyada yalnızlaştırmıştır.
Suriyeli Mülteciler sorunu AKP iktidarına bırakılmayacak kadar önemli, uluslararası boyutları olan ve dünya ülkelerinin bir an önce samimi çözüm amacı ile aynı masa etrafında oturmadıklarında özellikle Avrupa olmak üzere tüm insanlığın utanacağı boyuta gelecek durumdadır. Bu nedenle buradan sesleniyorum: Dünya Devletleri Yaşanan Bu İnsanlık Dramından Utanın Ve Haydi Ayağa Kalkın. Yarın İnsanlık Adına Çok Geç Olabilir.

Bugün ülkemizin geldiği noktada terör hergün canlara kıyıyor. Demokrasi rafa kaldırılmış, adalet sistemi çökmüş durumda. Ekonominin kaptan Köşkü’nde oturan Ali Babacan Türkiye’de ekonominin; üretimle değil sadece sıcak para ile ayakta durmaya çalıştığını beyan ediyor. Yani Ekonomiden sorumlu olarak yıllarca ekonomiyi yöneten kişi Ekonominin çöktüğünü açıkça beyan ediyor. Bütün bunlar gösteriyor ki terör, ekonomi, demokrasi, adalet ve dış politika; bütün hayati alanlarda çözüm üretecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ülkenin aydınlık geleceğidir CHP. Gerek Türkiye gerekse tüm dünya devletleri biliyor ki Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi ile Ortadoğu nefes alacaktır.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al