Hotivi

“Ülkenin geleceği için birleşme zamanı” - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 21:48

“Ülkenin geleceği için birleşme zamanı”

“Ülkenin geleceği için birleşme zamanı”
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2015 - 19:53

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 7 Haziran Genel Seçimleri sonrasında CHP’nin ülkede barışı, ekonomik refahı sağlayacak, toplumu huzura kavuşturacak geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulması için elinden gelen tüm çabayı göstermesine karşın AKP’nin ve MHP’nin bir koalisyon kurma yönündeki isteksizliği nedeniyle hükümetin kurulamadığını söyledi.  Türkiye’nin oldukça sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Bulut, Kasım ayında yapılacak erken genel seçimlerin ülkenin ve Cumhuriyetin geleceği açısından yaşamsal öneme sahip olduğunu vurguladı. Bulut, “Çocuklarımızın yarınları, ülkemizin geleceği için dargınlıkları, küslükleri bir kenara bırakıp CHP çatısı altında buluşma zamanıdır. Çünkü millet iradesine saygılı tek parti CHP’dir. Barış için, huzur için gün, ayrışma değil birleşme günüdür” dedi. 

CHP ÇABA GÖSTERDİ

burhanettin_atama_il_baskaniCHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nin siyasi kaygıları bir kenara bırakıp ülkenin geleceği ve halkın yararı için geniş tabanlı, çözüm üretip ülkedeki sorunları çözecek, ekonomik refahını sağlayacak, toplumsal barışı tesis edecek bir koalisyon hükümetinin kurulması için son ana kadar çaba gösterdiğinin altını çizdi.

“MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYAN TEK PARTİ CHP”

Bulut, “Milli iradeye saygı duyup, ülkede barış ve huzur ortamını sağlayacak, ekonomik refahı sağlayacak, topluma nefes aldıracak geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulması yönünde samimi olarak çaba gösteren, sağduyulu davranan tek parti CHP’dir. Türkiye milli iradeyi yok sayan anlayışlar ve kişisel ihtiraslar nedeniyle büyük bir fırsatı kaçırdı” diye konuştu.

Ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğine dikkati çeken Bulut, 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından başlayan terör olayları nedeniyle toplumsal barışın tehdit altında olduğunu vurguladı. Sorunların çözüm yerinin siyaset olduğunu kaydeden Bulut, siyasi irade yoksunluğu nedeniyle sorunların çözülmek yerine derinleştiğini söyledi.

“ BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR”

Bulut, “Bugün; ülkemizin en çok ihtiyacı olan şey toplumsal barıştır. Her gün şehit cenazeleri geliyor ve ne yazık ki şehit cenazeleri üzerinden siyaset yapıp akan kandan beslenen siyasetçilerin varlığına tanık oluyoruz” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİYE DARBE!

Böylesi bir ortamda Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini sadece AKP’ye vermesinin manidar olduğunu dile getiren Bulut, Cumhuriyetin teminatı olan CHP’ye hükümeti kurma görevinin verilmemesinin demokrasiye vurulan bir darbe olduğunun altını çizdi. Bulut, “CHP’ye hükümeti kurma görevini verilmemesi millet iradesinin gaspından başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

“AKP DE MİLLET İRADESİNİ YOK SAYDI”

‘Millet iradesi’ söylemleriyle 13 yıldır iktidarda olan AKP’nin de 7 Haziran seçimlerinde ve millet iradesini yok saydığını belirten Bulut, Kasım ayında yapılması beklenen erken seçimlerin Cumhuriyet tarihinin son seçimleri olabileceğini vurguladı.

“BARIŞI SAĞLAYACAK PARTİ CHP’DİR”

Bulut, “Cumhuriyet’in devamı için birleşmek zorundayız. Ülkenin geleceği, çocuklarımızın yarınları için dargınlıkları, küslükleri bir kenara bırakıp CHP çatısı altında buluşmalıyız. Gün ayrışma değil birleşme, dayanışma günüdür. Gün Büyük Önder’in emanet ettiği Cumhuriyet’i yaşatma günüdür. Ülkenin sorunlarını çözecek parti de toplumsal barışı sağlayacak parti de CHP’dir. Çünkü CHP’nin verilmeyecek bir hesabı yok” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al