Hotivi

“Ülkenin kaderi CHP’yle değişecek” - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 05:12

“Ülkenin kaderi CHP’yle değişecek”

“Ülkenin kaderi CHP’yle değişecek”
Son Güncelleme :

07 Ekim 2015 - 17:04

bulut_7ekim (1)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Ceyhan’da Milletvekili Adayı Yüksel Karaaslan ve ilçe örgütüyle birlikte yoğun bir çalışma programı uygulayan Bulut, ilçenin köy ve mahallerinde yurttaşlarla buluştu, esnafın ve halkın sorunlarını dinledi. Bulut, “Geldiğimiz noktada asıl mesele memleket, vatan meselesidir. Türkiye’de birliği, beraberliği, barışı sağlamak, yoksulluğu bitirip halkımızın refahını sağlamak, çocuklarımıza çağdaş ve yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için oylarımızı CHP’de birleştiriyoruz” dedi.

13 yıllık AKP iktidarında ülkenin yaşamın her alanında ağır tahribata uğradığını belirten Bulut, AKP döneminde gelir dağılımındaki uçurumun her geçen gün derinleştiğini, halkın bilinçli olarak yoksullaştırıldığını ve halkın yoksulluk politikasıyla yönetildiğini söyledi. AKP döneminde zenginlerin daha zengin, yoksulların da daha yoksul hale geldiğini vurgulayan Bulut, “Ülkenin kaderi CHP’yle değişecek” diye konuştu.

GERİYE KAÇAK SARAY KALDI

bulut_7ekim (3)13 yılda ülkenin yapıtaşı olan kurumların değersizleştirilip, etkisizleştirildiği ifade eden Bulut, “13 yılda her şeyimizi kaybettik. Halkın en güvenilir kurumlar olarak gördüğü ordu, polis ve hukuk sistemi yerle bir oldu. Geriye neredeyse hiçbir şey kalmadı. Kalan tek şey Erdoğan’ın Başkanlık hevesinin bir ürünü olan kaçak saray oldu” şeklinde konuştu.

“MESELE VATAN, MEMLEKET MESELESİ”

7 Haziran seçimlerinin ülke için bir dönüm noktası olduğuna dikkati çeken Bulut, halkın AKP iktidarına önemli bir mesaj verdiğini ancak AKP’nin koalisyon görüşmelerinde halkın iradesini yok saydığını ifade etti. Bulut, “Bugün geldiğimiz noktada mesele memleket ve vatan meselesidir. Çünkü Erdoğan’ın başkanlık hevesi için 400 milli ve yerli vekil uğruna halkımızın yoksulluğuna kan da bulaşmıştır. Hemen her gün evlatlarımız, halkımız AKP iktidarına 400 milletvekili vermediği için şehit olmaktadır” diye konuştu.

“OYLARIMIZI CHP’DE BİRLEŞTİRİYORUZ”

bulut_7ekim (4)Türkiye’nin kurucu partisi olan CHP’nin mensupları olarak büyük bir sorumlulukları olduğunu ve bu bilinçle halkın iktidarı için çalıştıklarını dile getiren Bulut, “Türkiye’de birliği, beraberliği, barışı sağlamak, yoksulluğu bitirip halkımızın refahını sağlamak, çocuklarımıza çağdaş ve yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için oylarımızı ‘Önce Türkiye’ diyen CHP’de birleştiriyoruz” şeklinde konuştu.bulut_7ekim (2)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al