Hotivi

ULUSLAR ARASI BAŞARIYA ÖDÜL - Adana UlusAdana Ulus

31 Temmuz 2021 - 23:42

ULUSLAR ARASI BAŞARIYA ÖDÜL

Son Güncelleme :

21 Ekim 2016 - 11:21

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Türkiye’de 81 ilde yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsında. Bu yıl Adana’da Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Yüzme,S atranç, Atletizm, Boks, Masa Tenisi, Futsal ve Karting müsabakaları ile tamamlandı.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün birlikte organize ettiği Amatör Spor Haftası spor gösterileri kapsamında, uluslararası arenada başarılı 5 sporcu ödüllendirdi.
Adana ASKF Ali Gülleri Spor Merkezinde düzenlenen törene, 2016 yılı içerisinde uluslararası arenada derece elde eden sporculardan Mahsun Türker ve Cengaver Taylan Kemik kilolarında Kick Boks Dünya Şampiyonu, Kerem Şahade Muay Thai Dünya Şampiyonu, Kayhan Özer ve Zeki Cem Tenekebüken Avrupa Gençler Şampiyonu olmalarından dolayı plaket verildi.
Ülkemizin Yüzünü Güldürüyor
Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri, Amatör Spor Haftasının gençlere spor kültürünü daha iyi kavraması yönünde ışık tuttuğunu belirterek, “Gençler bizim geleceğimizdir. Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz. Şuan aramızda bulunan 2016 yılında uluslararası müsabakalarda başarılar elde etmiş sporcularımızı ve emek veren değerli hocalarını tebrik ediyor diğer sporcularımıza gerek ahlaki yönden gerekse de göstermiş oldukları başarılarıyla örnek olmasını temenni ederim.Adana sporda ülkemizin yüzünü güldürüyor.Amatör spor branşlarında milli takımlara oldukça fazla sporcu veren ve ülkemizin dereceler almasını sağlayan önemli bir şehir konumundadır” dedi.
-Kimler Plaket Verildi?uluslararasi_basari_odul (1)
Sporculara plaketlerinin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halit Yılmazel, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri,Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Çimen ,Şahin Ciğer ve Tuncer Akdoğan verdi.

takipçi satın al