Hotivi

Uluslar arası Engelliler Festivali - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:41

Uluslar arası Engelliler Festivali

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2013 - 13:08

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 9. Uluslararası Engelli Gençlik Festivali için Adana’ya gelen yerli ve yabancı konukları kabul etti.

aldirmaz_konukRenkli görüntülerin oluştuğu buluşmada, konuklarla tek tek ilgilenen Zihni Aldırmaz, “Sizi burada görmekten çok mutluyum. Sizleri seviyoruz ve en güzel zamanımızı sizlerle birlikte geçiriyoruz. Burada olduğunuz süre içinde iyi zaman geçirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Ülkenize döndüğünüzde bilin ki sizin burada bir dostunuz, ağabeyiniz, babanız var. Hepiniz hoş geldiniz. Sizi her zaman Adana’da görmek isteriz. Adana artık sizin de eviniz” dedi.

Hiçbir engeli tanımadıklarını ve birlikte yaşamayı öğrendiklerini anlatan Zihni Aldırmaz, engellilerle engelsizlerin birlikte yaşayacağı dünya çapında bir merkez yapımına başladıklarını da söyledi.

Büyükşehir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya da, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Engelli Gençlik Festivali’ne katılımın yüksek olduğunu belirtti.

Zihni Aldırmaz’a teşekkür eden Ali Duran Karakaya, “Sizin desteğinizle bu festivali düzenliyoruz. Yine sizlerin desteği ile Eylül ayında Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Adana’da gerçekleştirilecek. Bunlar sizin sayenizle oluyor. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuklarla tek tek ilgilenen Zihni Aldırmaz, yurt içinden ve yurt dışından gelen gençlere hediyeler verdi ve sohbet etti.

Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Bulgaristan, İsveç, Azerbaycan, Romanya ve KKTC’den gelen grupların Zihni Aldırmaz’a ülkelerine özgü hediyeler verdikleri buluşma, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

takipçi satın al