Hotivi

Uluslar arası Konferans CHP önerisidir - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 14:00

Uluslar arası Konferans CHP önerisidir

Uluslar arası Konferans CHP önerisidir
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2013 - 0:52

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, güncel olaylara ilişkin görüş ve tavrını CHP Grup Toplantısı’nda paylaştı.

kemal_kilicdarogluchpKılıçdaroğlu’nun coşku ve dikkatle takip edilen konuşmasında ki satır başları şöyle:

-“AKP Hükümeti militanları getirip buraya eğitiyor, eline silah veriyor, cebine para koyuyor ve gönderiyor Suriye’ye. ‘Git orada kardeşini öldür’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi?”

-” Başka ülkelere terör örgütü elemanlarını göndermek için kendi topraklarını açan AKP Hükümeti yasalara göre suç işlemiştir”

-“”Suriye konusunda bir ülkeden parasal yardım alıp, politikanızı belirlerseniz, dış politikanızı Katar’a satmış olursunuz, Suudi Arabistan’a ihale etmiş olursunuz. . Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin, dış politikası nasıl Katar’a, Suudi Arabistan’a ihale edebilir.”

-“Ben, Başbakan’ı ilk uyardığımda Suriye’de dört ölü vardı, bugün ölen Suriyelilerin sayısı 200 bini aşmış durumda.”

-”AKP Hükümeti’nin Suriye politikası Türkiye’nin dış politika tarihindeki en büyük engeldir, en büyük hezimettir, en büyük yanlış politikadır. Bedelini sadece Suriyeliler, sadece Türkiye değil, Ortadoğu coğrafyası çekiyor”

-“ABD’de Havuç sopa politikası uyguluyorlardı. Bu kez havuç da vermediler. Sadece sopa sopa politikası oldu. Beyzbol sopası gösterdiler, hizaya geldi”

-“Erdoğan beş konuda duvara çarptı. Gideceğim Obama’yı ikna edeceğim, beraber müdahale edelim, niye silahlı müdahale yapmıyorsunuz diyeceğim demişti. Obama, ‘Bir dakika neden bahsediyorsun, ne silahlı müdahalesi, böyle bir şey gündemimizde yok’ dedi. Böylece birinci taş düştü, birinci duvara çarptı.

– Başbakan ABD’de ‘Suriye’de uçuşa yasak bölge ilan edin, muhalefet orada güçlensin’ Yani dolaylı olarak Suriye bölünsün diyor. Obama, ‘Suriye’nin bütünlüğünden yanayız, parçalanmasından değil’ dedi.

-“Giderken ‘Cenevre ipe un sermektir’ dedi. Obama, ‘Bir dakika ne konuşuyorsun. Bizim Dışişleri Bakanımız ve Rusya Dışişleri Bakanı anlaştı, uluslararası konferans düzenleyeceğiz ve bu sorunu çözmek için çaba harcayacağız’ dedi. Erdoğan, toplantıdan çıktıktan sonra ‘Görüşüm gelişti ve değişti’ dedi. Beyzbol sopasını görerek, değişirsin tabii.”

-“Uluslararası Konferans CHP’nin önerisidir”

-“Geldiğimiz noktada bakalım, kim kazandı? Düşmanlık kazandı, kaybeden barış oldu.Yeni yeni terör örgütlerinin mensuplarını kazandık. Ne kazandık? Kendi topraklarımızda Suriye’ye göndereceğimiz terör kamplarını kazandık. Böyle bir anlayış olabilir mi?”

-”Dış politikada gözyaşı akarsa bunu maliyeti ağır olur. Bu yüzden Suriye konusunda Hükümeti uyarmaktan vazgeçmedik, ancak iktidar ‘Biz bildiğimiz yoldan devam edeceğiz, radikal unsurları Türkiye’ye getireceğiz, Katar’dan, Suudi Arabistan’dan parayı alacağız, burada silahlı eğitim vereceğiz, git kardeşim orada kardeşlerini öldür’ diyeceğiz yaklaşımından vazgeçmiyor”

-“Bütün demokrasilerde işin sorumlusu iktidar ve onun başındaki adamdır. Ülkeyi yöneten de hiç kimse kusura bakmasın, diktatörlüğe soyunan bir adamdır. O da Recep Tayyip Erdoğan’dır”

– ‘Yasama, yargı benim için ayak bağı’ diyen adama; dünyanın her tarafında diktatör denir.

-”Benim düşünceme ve düşünce özgürlüğüme müdahale eden, rahatsızlık duyan biriyle ben asla ve asla görüşmem”

-”Biz onlara şunu hatırlattık: Türkiye, 3. sınıf bir demokrasiye layık değildir. Sen kim oluyorsun da benim düşüncemden rahatsız oluyorsun. Hesabını sana değil kendi milletime veririm.

-”AKP Hükümeti milli günlerimizi kutlamayı yasaklıyor. İstediğin kadar yasakla, meydanlar bizimdir. Çıkacağız o meydanlara”

– “Söz, CHP iktidarında fındık borsası Karadeniz’de kurulacak” dedi.

-Ankara Ticaret Odası’nın, bilbordları süsleyerek, Erdoğan’a IMF’nin borcunu ödediği için teşekkür etti. ‘yağdanlığın ve yalakalığın” bu kadarını hiç görmedim. Arkadaşlarımdan rica ediyorum, ona zeytinyağı göndersinler. Diktanın olduğu yerde bu tür yalakalar hiçkimseyi şaşırtmasın”

”ATO, AKP İl Başkanlığı’nın istediği üzerine oraya toplu davetiye göndermiş, Başbakan geldiğinde onu alkışlasınlar diye. Bu da başka bir yalakalık örneği. Bugün yaptıkları olaydan sonra artık şunu bileceğiz; onlar tüccarın, esnafın, vatandaşın borcuyla, derdiyle ilgilenmiyorlar. Tek görevi var; koltukları için minnet duydukları kişiye yağ çekmek.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al