Hotivi

ULUTAŞ GÖREVİNE DÖNDÜ - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:55

ULUTAŞ GÖREVİNE DÖNDÜ

ULUTAŞ GÖREVİNE DÖNDÜ
Son Güncelleme :

03 Nisan 2018 - 17:34

Savaşa karşı yaşamı savunduğu için görevden uzaklaştırılan TTB Merkez Konsey Üyesi Dr.
Dursun Yaşar Ulutaş, Adana’da görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezindeki görevine 2 aylık uzaklaştırmadan sonra yeniden döndü.
Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Erhan Özeren ve Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hilal, Uzm. Dr. Selahattin Menteş, oda aktivistleri Dr. Ahmet Suntur, Dr. Can Eren, SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezindeki görevine tekrar dönen Dr. D. Yaşar Ulutaş’ı ziyaret etti.
Türk Tabipleri Birliği başkan ve yöneticileri yanlıştan dönülerek görevlerine iade edildiğini ifade eden Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Erhan Özeren, “Ancak Tabip Odamızın üyesi ve TTB Merkez Konsey Üyesi olan Dr. Dursun Yaşar Ulutaş, iki ay görevinden uzaklaştırılmıştı. Bu uzaklaştırmaya hiç bir şekilde anlam verememiş, şaşkınlık içerisinde kalmıştık. Ne iyi ki yanlıştan dönülerek arkadaşımız Dr. Ulutaş görevine başladı. Bizde kendisini ziyaret ederek her zaman yanında olduğumuzu, birlikteliğimizin sonsuza kadar süreceğini kendisine ilettik. Adana Tabip Odası yöneticileri olarak her zaman üyelerimizin yanında destekçisi olacağız.” diye konuştu.
SES üyesi olan Dr. D. Yaşar Ulutaş’ın çektiği sıkıntıların yakın takipçisi olduğunun altını çizen SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, “Yapılanlar düşünce özgürlüğüne ve uluslararası sözleşmelere aykırıdır.” şeklinde konuştu.
Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezi doktorlarından Levent Fetullahoğlu’nunda hazır bulunduğu ziyarette Tabip Odası yöneticilerinin ziyaretinden çok mutlu olduğunu söyleyen Dr. D. Yaşar Ulutaş, “Yapılan haksızlık kabul edilebilir gibi değil. Yaşamı savunmak ne zamandan beri suç oldu. Biz hekimler hastalarımızı iyileştirmek, yaşatmak için varız. Adli mercilerde yasal haklarımı aramak için gerekli başvurularımızı yaptık. Tabip Odası yöneticilerimize ve SES başkanımıza nezaketleri için çok teşekkür ediyorum. Beyazın kirlenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al