Vali Coş, Aldırmaz’a “Ne Konuşacaksın” diye sordu mu? - Adana UlusAdana Ulus

21 Ekim 2021 - 04:50
izmir escort

Vali Coş, Aldırmaz’a “Ne Konuşacaksın” diye sordu mu?

Son Güncelleme :

05 Ocak 2014 - 23:01

vali_zihni_29ekim_kavgasiAdana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Başkan Vekili Zihni Aldırmaz arasında yaşananları artık Türkiye biliyor. Vali Coş ile Başkan Vekili arasındaki buzlar bir türlü erimiyor. Kamuoyuna yansıyan en büyük olay 28 Ekim tarihinde Adana Atatürk Parkında Cumhuriyet Bayramı törenlerinde anıta çelenk koyma sırasında yaşandı. Vali Coş ile Başkan Vekili arasında benzer bir olay 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde de yaşandı. Her iki olayı tüm Türkiye yakından biliyor.

Tarihe not düşecek bir olay da 5 Ocak’ta Adana’da yaşandı. Aslında yaşanan olaylar kamuoyuna mal oldu. Bu anlatacağım olay tarihe ayrı bir not düşecek nitelikte.

Olayı kısaca şöyle anlatabiliriz.

5 Ocak Adana’nın Fransız işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü. Valilik bu konuda bir program hazırladı. Vali Hüseyin Avni Coş’un 5 Ocak törenleri için Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na resmi bir yazı yazarak Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın Uğur Mumcu Meydanında yapacağı konuşmayı istediği ileri sürüldü. Bu olayın doğruluk derecesini Hilton Oteli’ndeki 5 Ocak Balosu’ndan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’dan öğrendim. Zihni Aldırmaz’a Valiliğin konuşma metni isteyip istemediğini sordum. Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz önce bir süre durakladı ve “Evet resmi yazı ile istediği doğru” yanıtını verdi. Aldırmaz’a “Siz ne yaptınız, nasıl bir yanıt verdiniz?” sorusunu yönelttim. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın yanıtı, “Tören alanında bir metre bağlı konuşmayacağım” şeklinde olduğunu öğrendim. Vali Coş’un ayrıca tören alanında şiir okuyacakların listesini ve hangi şiirleri okuyacağını da sorduğunu öğrendim.

Sorduğum soruya aldığım yanıtlardan sonra bir yorum yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

takipçi satın al