Hotivi

Vali Coş’a Şırnak'tan Konuk Var - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 00:50

Vali Coş’a Şırnak’tan Konuk Var

Son Güncelleme :

13 Haziran 2013 - 19:29

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana ve Şırnak Emniyet Müdürlükleri tarafından başlatılan “Şehr-i Nuh’un Gülleri” projesi kapsamında, 37 Şırnaklı öğrenci ile kahvaltıda bir araya geldi.

vali_sirnak1Kahvaltıya Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, emniyet mensubu personeli ile Şırnak’tan gelen öğretmen ve öğrenciler katıldı. Derslerinde başarılı olan ve aile gelir düzeyi düşük olan 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrenciler, metropol şehirleri tanımaları ve gezmeleri için proje kapsamında Adana’ya geldi.

Adana Emniyet Müdürlüğünde görevli polislerin evlerinde misafir ettikleri öğrenciler, polis çocukları ile aynı odayı paylaşarak, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Öğrencilerden Habibe Ebret (13),  proje kapsamında Adana da olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Adana’nın tarihi ve turistik yerlerini arkadaşlarımız ile birlikte gezerek, buralar hakkında bilgi sahibi olduk. Artık bizde “Adanalıyık” diyebiliriz. Bizlerle yakından ilgilenen polis abilerimiz ile beraber aynı ortamı paylaşarak birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Polislerin dışarıdan göründüğü gibi olmadıklarını, çok cana yakın insanlar olduklarını gördük” dedi.

Vali Coş ise, farklı bölgedeki insanların birbirlerini tanıdıkça, birbirlerinden hiç de farklı olmadıklarını gördüklerini vurgulayarak, “İnsanlarımızın kökeni ne olursa olsun, bu ülkede yıllarca birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla dopdolu olarak birlikte yaşamış, zorluk içerisinde her türlü fedakarlığı en ulvi duygular ile bir birlerine karşı göstermişlerdir. Tarihimize baktığımızda bu duyguların pek çok örneğini de görürüz. Proje kapsamında burada olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve Şırnak’tan gelemeyen diğer tüm öğretmen, öğrenciler ile ailelerinize saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Projeyi çok anlamlı bulduğunu belirten Vali Coş, öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet edip, Şırnak’tan gelen öğretmen Kemal Evlek’in yedi aylık olan oğlu Kadir Evlek’i severek, bağrına bastı.

takipçi satın al