Hotivi

Vali Coş’tan belediyelere talimat - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 09:37

Vali Coş’tan belediyelere talimat

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2013 - 16:14

vali_seymerSeyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri kuruluşunun dokuzuncu yılında 89 bin 428’inci mezununu verdi.

SEYMER’lerin Mezuniyet Töreni ve Yılsonu Genel Sergisi’nin açılışında konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, “Buradan tüm ilçe belediyelerine sesleniyorum, bünyenizde tıpkı Seyhan Belediyesi’nin SEYMER’lerinde olduğu gibi meslek kursları açın. Buradaki güzel örneği inceleyerek benzerlerini kendi bünyenizde kurun” talimatı verdi.

SEYMER’LERİ ÖRNEK ALIN

Vali Coş, Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezleri’nin faaliyetlerini takip ettiğini belirterek, “Buradan tüm belediyelere sesleniyorum, sizlerde kendi ilçelerinizde tıpkı Seyhan Belediyesi’nin yaptığı gibi meslek kursları açın. SEYMER’leri örnek alın. Buradaki güzel örneği inceleyerek benzerlerini kendi bünyenizde oluşturun” diye konuştu.

 

9 YILDA 89 BİN 428 MEZUN

seymer_vali9Seyhan  Belediye Başkanı Azim Öztürk, SEYMER’leri dokuz yıl önce ‘sınırsız ilgi karşılıksız bilgi’ parolasıyla hizmete soktuklarını ifade ederek, “Dokuz yıl boyunca adeta bir halk üniversitesi gibi hizmet veren SEYMER’lerimiz geldiğimiz noktada yalnızca bu eğitim döneminde 13 bin 196 mezun vermiştir. Bu yıl mezun olanlarla birlikte SEYMER’lerimizin dokuz yıllık mezun toplamı 89 bin 428 kişiye ulaşmıştır. Bu gerçekleştirdiğimiz projenin ne kadar doğru ve isabetli olduğunun bir göstergesidir” dedi.

takipçi satın al