Vali, iktidar muhalefet Başkanlarıyla buluştu - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:07

Vali, iktidar muhalefet Başkanlarıyla buluştu

Son Güncelleme :

12 Haziran 2013 - 2:35

Adana(Ulus)–Vali Coş, Gezi Parkı Olayları Gerekçe Gösterilerek, Adana’da Yapılan Eylemler ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi.

vali_akp_chp_emAdana Valiliği resmi sitesinde yer alan haber şöyle:

Vali Hüseyin Avni Coş, İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda meydana gelen olayları gerekçe göstererek Adana’da eylem yapanlara, bazı mahallelerde tepki gösterilmesi konusunu değerlendirmek ve gerginliği önlemek amacıyla, siyasi parti il başkanları, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

valistk_siyasipartiVali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ve CHP İl Başkanı Orhan Sümer, olayların meydana geldiği mahallelerin muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, iki kesim arasındaki problemlerin barışçıl, dostluk ve kardeşlik hukuku çerçevesinde çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Değerlendirme toplantısının son derece verimli geçtiğini kaydeden Vali Coş, “Problemlerin kaynaklarını zaten biliyoruz. Bu problemlerin çözümü ve daha önce olduğu gibi 50 yıldır birlik, beraberlik, dostluk içerisinde devam eden ilişkilerin yine karşılıklı güven ortamı içerisinde devam etmesi için gerekli sağduyunun gösterilmesi, bu konuda toplumu gerebilecek, toplumu tahrik edebilecek yaklaşımlardan kaçınılması hususunda görüş birliğine vardık. Bu konuda hep birlikte hareket edeceğiz. Güvenlik kuvvetlerimiz de devletimizin ilgili birimleri de siyasi partilerimiz, vakıflarımız, sendikalarımız, derneklerimiz, muhtarlarımız, özetle hepimiz bu meselede dikkatli olunması ve sağduyulu yaklaşılması, provokatörlere meydan ve mahal tanınmaması hususunda dikkatli olacağız. Özellikle Adana’da inanç ve mezhep farklılıklarına ya da etnik farklılıklara dayalı olarak birlik, beraberlik ortamını, vatandaşlık, kardeşlik hukukunu ihlal edebilecek olumsuz tablolar ortaya koymak isteyen kişiler olursa bunlara fırsat vermemek, bunların ekmeğine yağ sürmemek için beraber çalışma konusunda tüm paydaşlarımızla mutabakat içerisinde toplantımızı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

vali_akp_chpToplantıya katılanlara teşekkür eden Vali Coş, “İnşallah bugünden sonra o bölgelerde herhangi bir gerilim ve çatışıma potansiyeli ortaya çıkmayacak. Herkes kendi çevresini bu konuda uyaracak, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde eskiden olduğu gibi yaşamanın güzelliğini ve zenginliğini hep beraber tadacağız” dedi.

Toplantıda, Ak Parti ve CHP İl Başkanları ile muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının açıklamalarına yer verilmemesi de dikkat çekti.

 

takipçi satın al