Hotivi

VALİLİĞE DİLEKÇE VERİP EYLEM YAPTILAR - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 18:09

VALİLİĞE DİLEKÇE VERİP EYLEM YAPTILAR

VALİLİĞE DİLEKÇE VERİP EYLEM YAPTILAR
Son Güncelleme :

03 Kasım 2016 - 19:58

Adana’da İhraç edilen Eğitim Sen Adana Şube üye ve yöneticileri Valiliğe itiraz dilekçesi verdi, ardından da oturma eylemi yaptı. Eyleme CHP CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş te destek verdi.
Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, valiliğe verilen itiraz dilekçelerinden sonra yaptığı açıklamada, “Yargısız İnfaz” Niteliğindeki Hukuksuz İhraçlara Karşı Mücadelemiz Sürecektir.” dedi.
Çıkarılan KHK’lerin siyasal iktidarın elinde silaha dönüştürüldüğünü savunan Karagöz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Siyasal iktidar KHK’ler ile kamu çalışanlarını açlığa mahkûm ederek diz çöktürmeye-biat etmeye zorladığı tüm çıplaklığı ile ortadadır. Eğitim Sen’in haklı ve ahlaklı taleplerine, Eğitim Sen’in 100 yıllık mücadele tarihine bakıldığında; Eğitim Sen’in mazlumun yanında, zalimin karşısında olduğu görülecektir. 29 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan 675 sayılı KHK ile Türkiye genelinde 587’si MEB, 26’sı üniversitelerde olmak üzere 613 Eğitim Sen üye ve yöneticisi ihraç edilmiştir.
1 Eylül 2016 tarihinde çıkarılan 672 sayılı KHK ile değerlendirildiğinde bugüne kadar kamu görevinde çıkarılan toplam MEB personelinin sayısı 38 bin 294 olmuştur. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra MEB’de ihraç edilen toplam Eğitim Sen üyesi 718 kişidir. Geriye kalan ve ihraç edilen 37 bin 576 MEB personelin %95’inin sendikalı olduğunu da biliyoruz. Ancak eğitim iş kolunda Eğitim Sen dışındaki diğer birçok sendika kendi üyelerinin mağduriyetlerini hasır altına süpürerek, üyeleriyle ilgili dayanışma adına örgütsel ve hukuksal mücadele ile destek vermemeleri, sarı sendikacılığın ülkemizde zirve yaptığının açık göstergesidir.
AKP’nin yürüttüğü her türlü saldırı ve hukuk dışı uygulamalarda dün olduğu gibi bugün de KHK ile hukuksuz bir şekilde ihraç edilen üyelerimiz başta olmak üzere, haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen herkes için hukuksal ve örgütsel mücadeleyi elbette kesintisiz olarak sürdüreceğiz.
İlimizde Şube Başkanımız ve Şube Sekreterimiz ’in de içinde olduğu toplam 17 MEB ve 1 Üniversite personelinin savunma hakkı tanınmadan ihraç edilmesinin, hukuktaki karşılığı; yargısız infazdır. Arkadaşlarımızı ihraç eden bu zihniyeti kınıyor, örgütsel ve hukuksal mücadeleyi büyüterek yaşamın her alanında bu arkadaşlarımızla maddi ve manevi olarak dayanışmada bulunmamın, en temel ilkelerimizden biri olduğu unutulmamalıdır.
Görevli oldukları okullarda iş barışına, eğitime ve öğretime olumlu katkı sunma adına fedakârca çalışan üye ve yöneticilerimizin ihraç edilmesini hukukun, ahlakın ve vicdanın neresine konulacağını açıkça merak ediyoruz. Unutmayın! Yarattığınız bu hukuksuzluk bir gün sizleri de mahkûm edecektir.
Devletin tüm imkân ve olanaklarını siyasi istikballeri için kullanan sizler; toplumsal muhalefeti örgütleyen, iş ve ücret güvencesinde ödün vermeyen, onurlu bir hayat- insanca yaşam diyen, kamusal, bilimsel, laik ve anadilinde eğitim diyen, Eğitim ve Bilim Emekçilerinin yarattıkları değerlere gücünüz yetmeyecektir. Ve unutmayınız ki bu fütursuzca saldırılarınızla çocuklarınızın da geleceğini sizler karartıyorsunuz.
Bizler bu topraklarda emeğin hakları, barış ve demokrasi için mücadele etmenin zor, bedelinin ağır olduğunu ne kadar iyi biliyorsak, son sözü söyleyenlerin de mücadele edenler olduğunu o kadar iyi biliyoruz. Onursuzca yaşamayı tercih edeceğimizi sananların yüzüne bu gerçek tokat gibi çarpacaktır. Son sözü biz söyleyeceğiz! Direne Direne Kazanacağız!”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al