Hotivi

Valilikten İzinsiz Yürüyüş Uyarısı - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 07:41

Valilikten İzinsiz Yürüyüş Uyarısı

Valilikten İzinsiz Yürüyüş Uyarısı
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2015 - 19:12

Adana Valiliği, “Adana Barış Bloğu” oluşumu tarafından sosyal medyadan yapılan yürüyüş çağrısı konusunda uyarıda bulundu, “Bildirimde bulunulmaksızın yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı olduğunu” hatırlattı.Açıklamada, “Söz konusu eyleme güvenlik güçlerimiz tarafından izin verilmeyecektir.” görüşüne yer verildi.

Adana Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan ve “Basına Ve Kamuoyuna Açıklama” başlığı ile duyurulan açıklama şöyle:

“1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle İnsan Hakları Derneği Adana Şubesi (İHD) öncülüğünde STK ve meslek gruplarının bir araya gelerek oluşturduğu ve kendilerine “Adana Barış Bloğu” adı veren oluşum tarafından;

1 Eylül 2015 Salı günü saat 17:30 sıralarında, Seyhan İlçesi İnönü Parkı’ndan Atatürk Caddesi’ni takiben Uğur Mumcu Meydanı’na kadar bir yürüyüş düzenleneceği, akabinde basın açıklaması yapılacağı, ayrıca yapılacak eyleme katılım için çağrıda bulundukları  sosyal medya ve yazılı basında görülmüştür.

Bahse konu çağrıyı yapan kişi veya kurumların yürüyüş ile ilgili Valiliğimize herhangi bir müracaatları bulunmamaktadır.

Bildirimde bulunulmaksızın yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı olduğu, yapılacak yürüyüşün her türlü güvenlik riskine açık olduğu, bahse konu güzergâhların Valiliğimizce belirlenen ve ilan edilen yürüyüş güzergâhlarından olmadığı ve kamu düzenini olumsuz etkilemeye yönelik bir nitelik arz etmesi nedeniyle, söz konusu eyleme güvenlik güçlerimiz tarafından izin verilmeyecektir.

Vatandaşlarımızın yasal olmayan bu çağrıya katılmamaları, kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri, ayrıca bu gibi eylemlerde özellikle çocukların kullanıldığı da göz önünde bulundurularak, ailelerin çocuklarını bu tarz eylemlerden uzak tutmaları tavsiye edilmektedir.

Vatandaşlarımızın her türlü güvenliği, hukukun ve kanunların öngördüğü özgürlükler ve kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır.

Hukuka ve yasalara aykırı hiçbir eyleme müsamaha edilmeyecek olup, kanunların emrettiği hükümler doğrultusunda gerekli işlemler kararlılıkla uygulanacaktır.

Saygıyla duyurulur.

 

A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al