Ve Akiller Adana’da! - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 22:51

Ve Akiller Adana’da!

Son Güncelleme :

13 Haziran 2013 - 19:10

Yurdun dört bir yanını gezen, önceden belirlenen isimlerlerle görüşen Akil İnsanların Akdeniz Heyeti Adana’ya geldi. Akillerle görüşmeye davet edilenlerin bir bölümünün toplantıya katılmadığı öğrenildi.

akiller_adanaAdana’ya Akil İnsanlar Heyetinde  Akdeniz Bölgesi Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında geldi. Görüşme yeri olarak Çukurova İlçesindeki Kaktüskent belirlendi. Akil İnsanlar Heyeti Adana’da 2 ayrı grup halinde yaklaşık 100 kişiden oluşan sivil toplum ve meslek kuruluş temsilcileri ve kişilerle görüşüyor. Osmaniye’den gelen Akiller Heyetinin görüşmesinde erteleme de yaşandı. Gruplarla görüşme yaklaşık bir saatlik gecikme ile yapılıyor.
PROTESTOCULAR AKİLLERİ BEKLİYOR

Öte yandan, Akil İnsanlar Heyeti’nin Adana’ya geldiğini öğrenen aralarında gençlerin de bulunduğu bir grup ellerindeki Türk Bayrakları ile sloganlarla gelişlerini protesto ettikleri gözleniyor. Kaktüskent’in bulunduğu bölgede bekleyen protestocuların. “AKP’nin Akilleri Adana’dan Defol” yazılı pankart açtıkları gözlendi. Eyvan Kebap önünde bekleyen protestocuların sık sık şktidar ve Akiller Heyeti Aleyhinde slogan attıkları gözleniyor.

takipçi satın al