Hotivi

Ve Tuncel serbest - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 17:19

Ve Tuncel serbest

Son Güncelleme :

12 Nisan 2013 - 19:12

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel yargılandığı çete davasından bugün tahliye edildi. Aynı davada tutuklu yargılanan Tuncel ile birlikte 6 kişinin de tahliyesi kararlaştırıldı.

Çete davasında Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde  tutuklu yargılanan Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu,  Belediye Ekmek Fabrikası Müdürü Bülent Şevki Özveren, Hakan Bilmez, Taner Özcandan, Emin Ekmekçi ve Salih Zordiğer  bugünkü duruşmada verdikleri ifadede suçsuz olduklarını kaydederek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme, Tuncel ve diğer tutuklu sanıkların  tahliyesini kararlaştırdı.

 

DURAK TUTUKSUZ YARGILANIYOR

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Çete, rüşvet, tehdide azmettirme, ihaleye fesat, dolmuş ve otobüsçülerden zorla Adana Demirspor’a bağış toplanması’ suçlamalarıyla 71 yıla kadar hapsi istenen ve 22 aydır tutuklu  bulunan Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Mustafa Tuncel’in de yargılandığı davada mahkeme tarafından  daha önceki duruşmada Orhan Alagöz, Tamer Barış Terkeşli, İbrahim Aksoy ve Ahmet Atma tahliye edilmişti.  Mahkeme ayrıca,  aynı davada, tutuksuz 10 sanığın dosyasını belediye davasıyla bağlantısı olmadığı gerekçesiyle ayrılmıştı.

Çete ve rüşvet iddiaları nedeniyle toplam 63 sanıklı davada 3 yılı aşkın görevinden uzak tutulan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ise tutuksuz  yargılanıyor

takipçi satın al