Hotivi

Vekillere çalışmadan maaşa Tepki - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 05:00

Vekillere çalışmadan maaşa Tepki

Vekillere çalışmadan maaşa Tepki
Son Güncelleme :

07 Ekim 2015 - 13:03

Vatan Partisi Adana  Milletvekili Adayı Hayrettin Çavuşoğlu, vekillere çalışmadan maaş verilmesine tepki gösterdi, “1 Kasım seçimlerine günler kala milletvekillerine maaş piyangosu vurdu.”dedi.

5 aylık vekillere önümüzdeki 3 ayın maaşının peşin verilecek olmasını eleştiren Vatan Partisi Adana  Milletvekili Adayı Hayrettin Çavuşoğlu, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer Verdi:

“Maaş piyangosundan tekrar aday gösterilmeyen milletvekilleri de faydalanacak.
Milletvekillerine, 15 Ocak 2016’ya kadar olan önümüzdeki üç aylık maaşları 15 Ekim’de peşin olarak ödenecek.
FAZLA MAAŞLAR GERI ALINMAYACAK.
Vekillerin alacakları para bununla sınırlı değil. TBMM, 1 Kasım’da yeni seçilecek olanlara da gelecek ay 75’er günlük ödeme yapacak. Böylece 80’e yakın makam için çifte maaş ödemesi bütçeye yansıtılacak.
Meclis’e ilk kez giren ve Genel Kurul’da toplam mesaileri 30 saati dahi bulmayan vekillere toplamda 7 aylık maaş verilmiş olacak.
Haber hiç bir tereddüde yer vermeyecek kadar açık.Hak edilmeyen bir gelirin haksız yere cebe indirilmesi söz konusu.25 Dönem Milletvekillerini, 1 Kasım 2015 gününe kadar olan süreye ait maaşlarını Devlet Hazinesine iade etmeye çağırıyoruz. Hangi yasal kılıf giydirirlerse giydirsinler, aldıkları maaş, bilerek ve isteyerek zimmete geçirilen haksız kazançtır. 1 Kasımda yeniden seçilecek Milletvekilleri ikinci kez maaş alacaklardır.Ballı börek. Yiyin efendiler yiyin. Aksırıncaya kadar, tıksırıncaya kadar yiyin. Bu hanı yağma sofrası, KaçAksarayın lütfüdür. Zülfüyare dokunmayan konular olunca, sarayla papaz ol, çıkarlarınız söz konusu olunca Milletin gözüne kül üfür. 25 nci Dönem Milletvekilleri kendi hukukunu savunamayanlar olarak Türk Siyasi Tarihine geçmişlerdir. Sözü uzatmaya gerek yok. Bu maaşlar hak edilmemiştir. Kul hakkıdır. Yetim hakkıdır. Kimsesizlerin lokmasıdır. Yiyenlerin boğazında kalır. 25 nci Dönem Milletvekillerini çocuklarına şikayet ediyoruz. Babanız haram yemektedir. Gencecik fidansınız. Harama ortak olmayın.Aziz Türk Milleti,  hukukun, bizzat seçtiğin Milletvekilleri tarafından ayaklar altına alınmaktadır. Henüz vakit varken, söz sırası sende iken hukukuna el koy. Bu fırsat Tanrının sana sunduğu bir altın fırsattır.

BÖYLE GİTMEZ

Vatan Partisi milletine hiç yalan söylemedi. Tutamayacağı hiçbir sözü vermedi. Verdiği sözün de hepsini yerine getirdi. Ermeni soykırım yalanını Avrupa İnsan Hakları mahkemesinde tarihin çöplüğüne süpürdü. Ergenekon tertipleriyle zindanlarda çürütülmeye çalışılan başta Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek, Ordumuzun çok değerli subayları ve Atatürk Cumhuriyetini savunan aydınlarımızın bu gün hepsi beraat etmiş ve etmekteler. Silivri zindanlarının duvarları da Vatan Partisinin örgütlü mücadelesi ile yıkılmıştır. Şimdi o hapishanelerde tertipçiler ikamet ediyor. Dünyanın gözü önünde olan tüm bu olaylardan da belli. Vatan Partisi Türk Milletinin namusudur, vicdanıdır. “

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al