Hotivi

Yaşanabilir Türkiye İçin Oylar CHP'ye - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 16:42

Yaşanabilir Türkiye İçin Oylar CHP’ye

Yaşanabilir Türkiye İçin Oylar CHP’ye
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2015 - 16:07

ozdis_serden_sefa1Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Özdiş, vatandaşları “Daha yaşanılabilir bir Türkiye  İçin” CHP’ye oy vermeye çağırdı.

5 Ocak Gazetesi’nin “Sorduk söylediler” yazı dizisinde Sefa Saygıdeğer ve Serden Çevik’in sorularını yanıtlayan CHP Milletvekili Adayı İbrahim Özdiş, gündeme ilişkin görüşlerini açıkladı. Siyasette hep önseçimi savunduğunu belirten Özdiş, şöyle konuştu:

” Ön seçim Partiye çok büyük enerji kattı. Ben çeşitli yerlerde söyledim. Partimizin 38 bin üyesi var bunun 22 bine yakını önseçime katıldı. Her üyemizin içinde olan siyasal enerji açığa çıktı. Her üyemizin içindeki siyasal enerjinin toplamı 7 Haziran’a doğru giderek sinerjiye dönüşüyor. Aslında çok geç kalınmış bir uygulamaydı. Sosyal demokrat partilerin olmazsa olmazıdır parti içi demokrasi. Parti içi demokrasinin de en önemli ayağı önseçimdir.  Demokrasinin olmazsa olmazı önseçim. Bunu hayata geçirmezseniz parti üyelerini top yekun işin içine katamazsınız. Hep söylüyorum 1995-1999-2003-2007-2011 beş dönemdir önseçim yapılmıyordu. Bu anlamda partinin Adana’da ilerleme kaydedemediği de ortadaydı. Burada sadece ben değil ön seçim talebinde bulunan bir çok arkadaşımız vardı. Taban da çok istiyordu önseçimi. Genel merkezimizin MYK’nın PM’nin çok isabetli kararıyla Adana’da önseçim yapıldı. Çok iyi oldu. Geçmiş seçimlerde hatırlarsınız listelerin belirleneceği dönemde adaylar Ankara’da kamp kurardı. Şimdi ise seçim bölgelerinde gezmedik ev, çalmadık kapı bırakmıyoruz. Bu seçim için çok önemli.

Türkiye’de en huzurlu parti CHP’dir

Bir kere Adana’da değil Türkiye’de en huzurlu parti şu anda Cumhuriyet Halk Partisi. Diğer partilerde kıyametler kopuyor. Bizde bu yok. Niye yok çünkü demokrasinin asli unsurları partinin yükünü çeken delegeler kendileri kimi destekliyorlarsa onu seçtiler. Karnaval havasında geçen bir önseçim hiç itiraz yok. Bunların neticesinde çok güzel bir tablo ortaya çıktı paraşütle Ankara’dan gelmeyen iki tane kontenjan adayı Adana’dan yerleştirildi. Bu da çok önemli. Önseçimlerin en önemli kriteri parti emekçilerinin önünün açılmasıdır.  Ben beş yıldır hiç ara vermeden ilçeleri dolaşıyorum. Beş yıldır sahadaydım. Gittiğim dolaştığım her yerde de bunu söyledim.  ”

Sorumluluğumuz arttı

Kendisini direkt örgütün seçmesi nedeniyle sorumluluklarının daha da fazla olduğunu anlatan Özdiş, “Tabi ki sorumluluğumuz daha da arttı. Ama ben bundan rahatsızlık duymuyorum. Tabi ki geriye dönüşler, talepler olacak. Biz de bu taleplerin çözülmesi noktasında çok çaba sarf edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Seçmenlerin artık tercihi CHP

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun seçim bildirgesinin kamuoyunda hükümet programı gibi kabul gördüğünün altını çizen Özdiş,  “Genel başkanımızın seçim bildirgesi sahada çok ciddi kabul gördü. Zaten bunun en önemli göstergesi ulusal ve yerel yayın yapan bütün televizyonlar bugün hala bunu konuşuyorlar. Müthiş bir yansıması oldu. Biz çok ciddi geriye dönüşüm alıyoruz, diğer partilere oy vermiş seçmenlerden. Diyorlar ki; “Bugüne kadar şu partiye bu partiye oy veriyorduk ama artık ailemizde karar aldık bu seçimde CHP’ye oy vereceğiz” Mesela geçtiğimiz günlerde bir ziyaretimde asker emeklisi bir seçmen dedi ki ”AKP siyaset sahnesine çıktığından beri benim eşim AKP’ye oy veriyordu ama geçenlerde dedi ki ‘ben bu kez CHP’ye oy vereceğim’. Ben cebime bakarım diyor. İkisi de memur emeklisiymiş bir de küçük işyerleri varmış. Bayramlarda alacakları paraları hesaplıyorlarmış. O emekli beyefendi böyle bir açıklama yaptı. Bu ve benzeri örnekler çok. Demek ki, bu seçimde seçmen CHP’ye daha çok teveccüh gösterecek. Bu çok önemli bir ölçü” diye konuştu.

Liste on numara

Genel başkanımızın açıklamalarının tamamının hayata geçirilebilir projeler olduğu açıkça görülüyor.  Bunu bu ülkenin yazarları çizerleri de söylüyor. ” diyen CHP Milletvekili Adayı Özdiş ” Bizim listemiz on numara bir liste neden diye soracak olursanız birincisi biz önseçimle çıktık. İkinci sıra adayımız Zülfikar Tümer mebus oğlu Adanalı ve sokakta karşılığı olan bir aday, Babası Emin Tümer efsane milletvekili olarak bilinen bir mebustu, Mustafa Kemal Özkan da son derece sokakta karşılığı olan bir adayımız ve kendisi genel merkeze giderek ben beşinci sırayı istiyorum dedi. ‘Marifet iltifata tabidir’ derler bu gerçekten takdire şayan bir istekti. Bizim listemizin on numara olmasının en büyük ölçütü önseçimle gelen adayların olması ve örgütte en küçük bir kırgınlık olmamasıdır.  7 Haziran Adana’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti olacağı gündür. Vatandaşlarımız 8 Haziran sabahı kalktıklarında yeni bir güne uyanacaklar. Ben 1989 yerel seçimlerini örnek gösteriyorum. O dönemde ülke genelinde bir sosyal demokrat hava vardı. Hatta o dönemde bir partinin genel başkan yardımcısı “üzerimizden buldozer geçti” demişti. Şimdi Ogünlerin havası var yine bu seçimde. İnşallah 7 Haziran’da da AKP’nin üzerinden buldozeri geçireceğiz ama analarımızın ak sütü gibi helal olan oylarımızla yurttaşımız sandığa gidecek ve oyunu tercihini CHP’den yana kullanacak”

Sandığa gitmemek sorumsuzluk olur

”Bu ülkenin aydınlıktan, çağdaşlıktan, özgürlükten yana olan her vatandaşı yaşanılacak bir Türkiye için oyunu CHP’ye vermelidir.   Sandıklara sahip çıkmalıyız. Sandığa giren oyun girdiği gibi çıkmasına özen göstermeli ve sandığa kesinlikle gitmeliyiz.  Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandığa gitmeyen sayısını değerlendirdiğinizde öyle sanıyorum ki sandığa gitseler sosyal demokrat oy verecek arkadaşlarımızdı onlar seçimin kaderi değişirdi. Müthiş bir sorumsuzluk örneği olur sandığa gitmemek. Bütün vatandaşlarımızın asli vatandaşlık görevi sandığa gitmektir.  Bu ülkede katılımcılıktan, demokrasiden özgürlükten bahsetmek istiyorsak,  seçim zamanlarında sandığa gidip tercihimizi ortaya koymak zorundayız.  Bu dönem Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yapılacak en hayati seçimdir.  Başkanlık hevesinde olan bir cumhurbaşkanı var yasa dinlemeyen hukuk dinlemeyen anayasadan sorumlu olan en titiz en dikkatli davranması gereken cumhurbaşkanı anayasayı takmıyor. Hala sanki AKP’nin genel başkanıymış gibi davranıyor. AKP’nin Cumhurbaşkanı gibi davranıyor”

Adana fabrika çöplüğüne döndü

Yasa takmıyor Atatürk Orman Çiftliği’ne kaçak saray yaptılar, bu konuda Danıştay kararı var ama yasa dinlemiyorlar. Kimse de yüzüne karşı bunları diyemiyor, çünkü yüzüne söyleyenleri içeri atıyorlar. 13 yıldır Adana’ya hiç bir şey yapılmadı. İşsizlikte 1 numarayız oran itibariyle en fazla işsiz barındıran şehiriz. Fabrika çöplüğüne dönmüş bir memleketiz. Sanayici gelmiyor. Bir gram devlet yatırımı yok. Bir belde, bir ilçe, bir kent neden göç alır?  İş vardır, yaşanılabilecek bir yerdir, asgari yaşayabilecek ucuzluktadır o yer. Ama Adana, 10 senedir göç veriyor artık. Ve nitelikli göç te veriyor aynı zamanda.   Bu çok acı.

CHP iktidarında istihdama yönelik yatırımlar

Adana’da hayata geçecek

Cumhuriyet Halk Parti iktidarında istihdama yönelik yatırımların Adana’da hayata geçmesi adına ben bu ilin bir parlamenteri olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.

STK’larımızla birlikte neler yapılabilir bunların önüne düşeceğiz ve hep birlikte Adana’nın daha yaşanılabilir bir kent olması noktasında işbirliği yaparak Adana’yı zirveye taşıyacağız. Adana’nın geneli ile ilgili siyasi çekişmenin bir anlamı yok. Biz Adana’nın gelişmesi büyümesi ve işsizliğin Türkiye ortalamasının çok altına düşmesi için çaba sarf edeceğiz. 8 Haziran’da daha yaşanılabilir bir Türkiye için, daha yaşanılabilir bir Adana için, vatandaşlarımız bize destek versin. Vatandaşlarımız bize güvensin. Bizler sahadayız zaten. Onlara dokunmaya ve projelerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Uygulanabilir hayata geçirilebilir projelerimiz var, listelerimiz son 20 yılın en tartışmasız en huzurlu listesi. İnşallah 8 Haziran’da Adana yurttaşı, Adana halkı, CHP iktidarına uyanacaktır.” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al