Hotivi

Yeni Doğan'a Kuvöz Ve Açık Yatak Desteği - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 16:47

Yeni Doğan’a Kuvöz Ve Açık Yatak Desteği

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2015 - 20:16

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Yeni doğan Ünitesine Çukurova Rotary Kulübü tarafından 2 adet üst düzey kuvöz ile 1 adet açık yatak desteğinde bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde Çukurova Rotary Kulübü Balcalı Hastanesi Başhekimliğine başvurarak ihtiyaç bulunan bir servise bağışta bulunmak istediklerini iletti.

kuvoz_Bu isteği değerlendiren Başhekimlik son dönemde artış gösteren yeni doğan servisinde yatan hasta yoğunluğunu da göz önüne alarak üst düzey kuvöz ve açık yatak bağışının uygun olabileceğini kulübün yöneticilerine iletti.

Bunun üzerine Çukurova Rotary Kulübü Yöneticileri temin edilen 2 üst düzey kuvöz ve 1 adet açık yatağın bağışını gerçekleştirmek üzere Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Doç Doktor Ferda Özlü ile bir araya geldi.

Yenidoğan 1 servisinde gerçekleştirilen mini devir teslim töreninde konuşan Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş bu tür bağışların son derece önemli olduğunun altını çizerek, özellikle yeni doğan servisindeki yoğunluğunda göz önüne alındığında bu bağışın anlamının daha da büyük olduğuna vurgu yaptı.

Çukurova Rotary Kulübü Başkanı M. Lütfi Candır ise yaptıkları bağışların ihtiyacı karşılamasının son derece önemli olduğuna dikkati çekti. Candır bu bağışla minik bir yüreğe can suyu olabileceksek ne mutlu bize açıklamasını yaptı.

takipçi satın al