Hotivi

Yılmaz: Adana 7 Haziran’da Hesap Kesecek - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 20:07

Yılmaz: Adana 7 Haziran’da Hesap Kesecek

Son Güncelleme :

28 Nisan 2015 - 11:59

yuregir otogar ziyareti (1)MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, son 6 ayda dolar kuru artışından dolayı devletin zararının 150 milyar liraya ulaştığını vurguladı.

Seyfettin Yılmaz, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Gündoğdu ve Ülkü Ocakları Başkanı Çağatay Ocak ve partililerle Yüreğir’de esnaf ziyaretleri yaptı. Seyfettin Yılmaz, Yüreğir Otogarı, Yüreğir Sebze Hali’nde işyerlerini gezip, buradaki esnaf ve çalışanlarla tokalaştı, 7 Haziran seçimlerinde MHP’ye destek istedi. PTT Evleri, Levent ve Ulubatlı Hasan mahallelerinde de ziyaretlerde bulunan Yılmaz’ın gündeminde devletin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı sosyal yardımlar ve AKP hükümetinin seçim öncesi bu yardımlar üzerinden oy avcılığına çıkması vardı.yuregir sebze hali (1)
Türkiye genelinde 17 milyon yoksul vatandaş bulunduğunu, bu insanlara verilen sosyal yardımların yıllık maliyetinin toplam 9 milyar lira olduğunu dile getiren Yılmaz, AKP iktidarının bu yardımları alan vatandaşları tehdit ettiğini belirtti. “Adamın eğer evine götürecek ekmeği yoksa, çocuğuna verecek harçlığı yoksa, evinde elektriği kesikte, tenceresi kaynamıyorsa, oğlunu, kızını evlendirmekte zorlanıyorsa, sıkıntı içindeyse, bu insana ne söylerseniz söyleyin, önce kendi derdi gelir. Çünkü adam canının derdine düşmüş. Türkiye’de bu şekilde 17 milyon insan var. Kimine evde bakım parası, kimine engelli maaşı, kimine dul, yetim maaşı, kimine makarna, nohut, kömür, şu, bu veriliyor. Şimdi çıkmışlar, sokak sokak dolaşıp, ‘Aman ha bak biz gidersek bu yardımlar kesilir’ diyorlar. Sanki bunları cebinden veriyorlar. Bu para Avrupa Birliği müktesebatı gereğince verilmesi zorunlu olan paradır. Bu millet sizin hesabınızı kesecek. Siz gittiğinizde de bu para kesilmez, aynen devam eder” dedi.yuregir sebze hali (2)

KAÇAK SARAY’A 7 MİLYAR
Yılmaz, AKP iktidarının Türkiye’nin kaynaklarını har vurup harman savurduğunu, hesapsızca yapılan özelleştirmelerden elde edilen 60 milyar dolar paranın nereye gittiğinin dahi belli olmadığını anlattı. Adana’nın devlet yatırımlarından hakettiği payı alamadığını da vurgulayan Yılmaz, eleştirilerini şöyle sürdürdü:
“Devlet Planlama Teşkilatı verilerine göre 2013 yılında Adana’ya yapılan toplam yatırım 187 milyon lira. Kaçak Saray’a harcanan para ise 7 milyar lira. 7 milyar lira 187 milyon liranın kaç katı? 37-38 katı para, saraya gömülüyor. Peki buna ihtiyaç var mı? Yaptınız, bu kadar lükse, şatafata gittiniz. Çankaya Köşkü, 11 tane Cumhurbaşkanını ağırlamış. Ankara’nın en güzel yerinde, bütün hizmetleri yapmaya müsait bir alan. Çankaya dururken, siz tutuyorsunuz, bu ülkenin 840 milyar dolar borcu varken, bütçe açığınız 40-45 milyar liraya çıkmışken, emekli, işçi, memur, esnaf kan ağlarken, 7 milyarı oraya harcıyorsunuz, lüksün merkezi haline getiriyorsunuz. Bir kadehe bin dolar para verilir mi Allah aşkına? Kaçak Saray’ın bir aylık su, elektrik doğalgaz faturası ne kadar biliyor musunuz? 123 milyon lira… Resmi, faturalı bu rakamlar. Bunları söyledim, bir tanesine cevap veremediler.”seyfettin_yilmazsalbas_ziyaret

takipçi satın al