Hotivi

Yumurtalık sahiline akın var - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 03:09

Yumurtalık sahiline akın var

Son Güncelleme :

07 Temmuz 2013 - 18:08

Adana’nın tarihi ve doğa güzellikleriyle dolu Yumurtalık ilçesi, sahilleri okulların tatil olması ve öğrenci sınavlarının tamamlanmasından sonra vatandaşların akınına uğradı, soluğu denizde alan vatandaşlar denizin keyfini çıkardı.

yuumrtalik_sahiliPlajlara akın eden vatandaşlar, hafta sonu denize girdi, güneşlendi. Otel ve pansiyonlarda yer kalmazken günü birliğine gelenlerin çadırları tercih ettiği gözlendi. Yumurtalık, 39 derece ölçülen hava sıcaklığına rağmen en yoğun hafta sonunu geçirdi.

Plajda bulunan şezlonglarda boş yer kalmazken vatandaşlar, hafta sonunu denize girerek ve plajda  spor oynayarak geçirdi. Geç kalanlar ise buldukları ağaç, çalılık gölgesine kilim sererek denize girdi, piknik yaptı.

Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, hafta sonu bir günde yaklaşık 50 bin kişinin ilçeye geldiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yerli ve yabancı tatilcilerimizin rahatı için, ilçemizin  alt yapı, su, yol ve kaldırımlarını tamamen değiştirdik.  Tarihi mekânları, kale içi, limanı temizlendik. Sahili ise baştan aşağı yeniledik,  Vatandaşlar için kıyı boyuna seyir terası yaptık. Ayrıca, Ayaz Mahallesinde bulunan ve koruma altına alınan bin 600 yıllık 36 metrekarelik Eros mozaiği ise turistlerin ziyaretine açtık. Duble yola dönüştürülen Yumurtalık-Ceyhan arasındaki 30 kilometrelik bölümün 10 kilometresi tamamlandı. Bundan böyle tatilcilerimiz Mersin ve Antalya’yı değil kendilerine en yakın olan ilçemizi tercih etmelerini bekliyoruz. İlçemiz her yönüyle yaza hazır”

takipçi satın al