Hotivi

Yumurtalık yaza hazır - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 03:52

Yumurtalık yaza hazır

Son Güncelleme :

02 Haziran 2013 - 17:07

yumurtalik_yazTarihi ve Doğa güzellikleriyle dolu Yumurtalık’ın tarihi yerleri, kale içi, limanı temizlendi, sahili ise baştan aşağı yenilerek, ilçeyi yaz sezonuna hazır hale getirildi. İlçenin alt yapı, su, yol ve tüm kaldırımları da değişti. Ayrıca, Yumurtalık-Ceyhan arasındaki 30 km yolda duble yola dönüştürülürken yolun 10 km’lik bölümü bitti.

Ayaz mahallesin de tesadüfen  bulunan ve koruma altına alınan 1600 yıllık ‘Aşk Tanrısı Eros’a ait 36 metrekarelik mozaik, ise turistlerin ziyaretine açılacak.

Bu arada Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen 20 kişilik ekip de ilçenin kalkınması ve gelişmesi için de Yumurtalık da bir dizi incelemelerde bulundu. Bakanlıktan gönderilen heyet, bölgenin özellikle tarihi yerleri gezerek not aldı.

Yumurtalık’ı yaz ayında Akdeniz’de en çok gidilecek gezilecek şirin bir ilçe haline getiren Belediye Başkanı Turgut Erişmen, kış ayı boyunca başta su olmak üzere tüm eksiklerini tamamladıklarını söyledi. Erişmen yazın yerli yabancı turistlere unutulmayacak günler yaşatmak içinde çeşitli festival, konser gibi çeşitli etkinliklerde yapmayı da planladıklarını belirtti.

YUMURTALIK MODERN HALE GELDİ

Başkan Erişmen, katkılarından dolayı başta Kültür ve Turizm Bakanı Bakan Ömer Çelik ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’a teşekkür etti. Kış ayı boyunca ilçeyi her yönüyle modern bir belde haline getirmek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Erişmen, “Bundan böyle tatilcilerimiz Mersin ve Antalya’yı değil kendilerine en yakın olan ilçemizi tercih edeceklerdir” dedi.

İlçenin su sıkıntısını da tamamen ortadan kaldırdıklarını hatırlatan Erişmen, “İlçemiz yaza hazır tatilcilerimiz güvenle bizi tercih edebilirler. Kendilerini ilçemize bekliyoruz” diye davet de bulundu.

takipçi satın al