Hotivi

Yüreğin Yetiyorsa Karşıma Çık - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 08:12

Yüreğin Yetiyorsa Karşıma Çık

Yüreğin Yetiyorsa Karşıma Çık
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2015 - 16:48

soner_cetin_chp_adana (4)Çukurova Belediyesi’nin CHP’li  Başkanı Av. Soner Çetin, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’a  yanıtı çok sert oldu, “Yüreğin yetiyorsa karşıma çık”. Hodri meydan “ açıklamasında bulundu.

CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner çetin, MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz’a yanıtını,belediyede halka açık toplantısında yanıt verdi.  MHP’li Yılmaz’ın “Belediye Evlerini haramzadelere yedirtmeyeceğiz” açıklamasına sert tepki gösterirken, “Haremilere yedirtmeyeceğiz’” diyorsun, “Kim haremi çık söyle. Herkese haddini bildirmeyi de biliriz. Nezaketide biliriz. 4 yıldır milletvekilisin. Adana’ya ne yaptın? MHP’li milletvekili çıkıp bana laf yetiştirmesin. Yüreğin yetiyorsa çık karşıma. Nerede istiyorsan çık, halkın önünde tartışalım.” şeklinde konuştu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Belediye Evleri’ni haramilere peşkeş çektirmeyeceğiz” diye konuşan MHP Milletvekili ve adayı Seyfettin Yılmaz’a sert çıktı. Yılmaz’a “Harami kim, çık söyle” diye seslenen Çetin, “Kimin harami olduğunu bu millet takdir eder. Ayıp ettin, haksızlık ettin. Çık karşıma” diyerek milletvekiline çağrı yaptı; Koza TV’ye de “Milletin hayalleriyle oynamayın” diye tepki gösterdi.

“NE HARAMİSİ, DEVLET Mİ, KİM HARAMİ?”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediye Evleri’nde yapılması olası kentsel dönüşüm konusunda “Belediye Evleri’nde kentsel dönüşüm değil, rantsal dönüşüm yapılmak isteniyor. Belediye Evleri’ni haramzadelere peşkeş çektirmeyeceğiz” diye propaganda yapan MHP Adana Milletvekili ve adayı Seyfettin Yılmaz’a Halk Günü’nde yanıt verdi. “Ne haramisi, devlet mi harami, Bakanlar Kurulu mu, kim harami?” sorusunu yönelten Çetin, MHP’li Yılmaz’a şöyle seslendi:

“MEYDANI BOŞ BULUP ATMAKLA OLMAZ”

“İnsanların zihnini bulandırmayın. O milletvekiline söylüyorum: Kimin harami olduğunu bu millet takdir eder. O milletvekili sayın Seyfettin Yılmaz’a çağrı yapıyorum: Çık karşıma, kimin harami olduğunu görelim. Öyle meydanı boş bulup atıp tutmakla olmaz. Haksızlık etmeyin, ayıp etmeyin. Bilmediğiniz konuda konuşmayın. Biz doğru bildiğimiz yoldan dönmeyiz, yılmayız. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Takke düşsün kel görünsün.”

“BU HALKIN UMUTLARIYLA OYNAMAYIN”

Belediye Evleri’ndeki olası kentsel dönüşümle ilgili sürekli yanlı yayın yapan yerel Koza TV’den Murat Berhun ve kanal yöneticilerine de “insaflı olmaları” ve “Doğruyu göstermeleri” için çağrı yapan Başkan Soner Çetin, “Bilmediğiniz konularda konuşmayın, halkı yanlış yönlendirmeyin, bu halkın hayalleri ve umutlarıyla oynamayın. Evirip çevirip gün 24 saatin 16 saatinde Soner Çetin’i haber yapıyorsunuz. Siz Soner Çetin dedikçe Soner Çetin biraz daha yükseliyor” diye konuştu.

“BU HALKI TOKİ’NİN ELİNE BIRAKMAM”

Koza TV’de program yapanlara “Size uzman göndereceğim, var mısınız tartışmaya?” diye çağrı yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şöyle devam etti: 3 gün sonra, 1 hafta sonra, ne zaman derseniz o zaman göndereceğim. Siz bu konunun uzmanı mısınız, şehir plancısı mısınız, mimar mısınız, inşaat mühendisi misiniz? Niye 24 saat Soner Çetin’le uğraşıyorsunuz? Ben bu halkı TOKİ’nin eline bırakmam, tek derdim Belediye Evleri’nde oturan halkın insan gibi yaşayacağı evlerin yapılması.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al