Hotivi

Zafer Coşkusu - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 19:24

Zafer Coşkusu

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2013 - 14:48

aliaga-feneralayıAliağa Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Emek ve Barış Şenliği, 30 Ağustos akşamı gerçekleştirilen “Fener Alayı-Emek ve Barış Yürüyüşü” ile başladı. Şenlik tarihinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle Aliağalılar çifte coşku yaşadı. Fener Alayı ve Halk Yürüyüşünde Ellerindeki Türk bayrakları ile sokaklara dökülen Aliağalıların bu coşkusuna çevre il ve ilçelerden gelen konuklar da ortak oldu.

 

FENER ALAYI

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, yürüyüş hazırlıkları öncesi saat 19.30’da Zeytinlipark’ta düzenlenen resim sergilerinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından  Demokrasi Meydanı’nda toplanan yaklaşık 9 bin kişi Aliağa Belediyesi Bando takımı eşliğinde “‘Fener alayı – Emek ve Barış Yürüyüşü” için harekete geçti. Yürüyüş, dostluk ve barış sloganları ile Hükümet Caddesi, Atatürk ve İstiklal Caddesi üzerinden Demokrasi Meydanı’na kadar sürdü.

 

Türkiye’nin aydınlarını, kültür ve sanat insanlarını Aliağa’da buluşturan Şenliği vatandaşlar sevinç gösterileriyle karşıladı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle marşlar eşliğinde yürüyüşe katılan yurttaşlar alkışlar ile Aliağa sokaklarını inletti. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları şenlik coşkusunu ikiye katlarken, görsel bir şölene dönüşen Aliağa caddeleri heyecan dolu renkli görüntülere sahne oldu. Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Fener alayı ve şenlik etkinliklerine binlerce vatandaşın katılmasının dünyaya daha güçlü barış, emek ve özgürlük mesajı verdiğini söyledi.

aliaga-goksel2

KONSERLERLE EĞLENDİLER

Şenliğin ilk günü düzenlenen konserlerde ise coşku doruğa çıktı. Halk müziğinin genç sesi Seda Bingöl sahne aldı. Genç Türkücü Aliağa Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce kişiyi hem hüzünlendirdi, hem de coşturdu.

Gecenin finalinde ise Pop Müziğin kraliçesi Göksel Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye coşku ve duygu yüklü unutulmaz bir gece yaşattı.  Konserler, “elma şekeri” lakabıyla tanınan sempatik sunucu Berna Ergin’in sıcak sunumuyla gerçekleşti.

 

GÖKSEL HAYRANLARI İÇİN SAHNEDE

Pop müziğin kraliçesi Göksel, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran yüzlerce kişiye muhteşem bir konser verdi. Hayranları sanatçının sahneye çıkmasını sabırsızlıkla beklerken,  güzelliği ile göz kamaştıran Göksel’in sahneye çıkmasıyla birlikte kısa süreli izdiham yaşandı. Eski şarkıları ve son albümünün sevilen parçalarını seslendiren ünlü sanatçıya, sevenleri de eşlik etti. Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Göksel, ‘Bende Bir Aşk Var’ adlı son albümünde yer alan şarkıları ile Aliağa’yı salladı. Aliağa’da unutulmaz bir gece yaşatan ünlü sanatçı, performansı ile konser alanını dolduran kalabalıktan büyük alkış aldı.

aliaga-goksel5

ÜÇ GÜN SÜRECEK

Şenliğe sağladıkları katkıdan dolayı sanatçılara gecenin anısına çiçek ve plaket takdim edildi. Genç türkücü Seda Bingöl plaketini Aliağa Belediye Meclis Üyesi Haydar Karaman’dan alırken, Göksel ise Aliağa Belediye Meclis Üyesi Bahar Deniz’in elinden aldı. İlk günü keyifli bir şekilde tamamlanan 23. Emek ve Barış Şenliliği 1 Eylül Pazar Günü sona erecek. Şenliğin final konserini ise Sümer Ezgü yapacak. Şenliğin 2. Ve 3.gününde paneller ve konserler düzenlenecek.

takipçi satın al