Zaimoğlu yeniden Başkan - Adana UlusAdana Ulus

27 Şubat 2021 - 06:39

Zaimoğlu yeniden Başkan

Son Güncelleme :

15 Şubat 2014 - 13:49

Adana’da Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı, başkanlığa aynı zaman da kurucu olan Tayyar Zaimoğlu, yeniden seçildi.

Dernek Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin kuruluşundan buyana güzel çalışmalarda bulunduğunu, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere verilen desteklerle bulvarda büyük işler başardıklarını söyledi. Zaimoğlu yaptığı konuşmada “Marka kentler ya önemli meydanları ya da bulvarlarıyla anılır. Adana’da bu çerçevede önemli bir hamle yapmış durumdadır. Şehrin merkezindeki Ziyapaşa Bulvarı ve çevresi de tam anlamıyla büyük bir değişim yaşamıştır. Farklı peyzaj uygulamaları, görsel şölen yaratan ışık uygulamaları, temiz ve modern yaya yolları ve çok sayıda ünlü markanın yeni mekanlar açması caddemizin popülaritesini artırmış ve Ziyapaşa Bulvarı Adana’nın da Adanalıların da gurur duyduğu prestij noktası olmuştur.”dedi

Ziyapaşa Bulvarındaki bu çalışmalarda tam bir seferberlik ruhu taşındığına dikkat çeken Tayyar Zaimoğlu, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere derneklerine üye esnaf ve gönüllülere ve sponsorluk yapan firmalara teşekkür etti. Zaimoğlu, “Bulvar ve çevresinde yaşayan komşularımızla ve daha doğrusu tüm Adanalılarla el ele verilerek bu başarısağlanmıştır. Bu güzel bulvarımızın daha da güzelleşmesi için herkes kendi üzerine düşen görevi fazlasıyla yaparken caddemiz ve derneğimiz başka bulvarlar, caddeler hatta şehirler tarafından örnek alınmıştır. Burada başta Valiliğimize, Büyükşehir ve Seyhan Belediye Başkanlarımıza ve tüm ekiplerine, Yönetim Kurulumuz ve dernek üyelerimize ve destek veren tüm Adanalılara verdikleri destekler ve yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Tayyar Zaimoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak çalışmalarla bulvar üzerinde önemli yenilikler gerçekleştiğini ve geliştirilen projelerin bundan sonraki süreçte de devam ettirileceğini söyledi. Zaimoğlu,”Özellikle bulvarda bulunan mağaza sahiplerine bulvardaki çalışmalara verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Mağazaların önü artık bir başka güzel oldu. Orta refüjler üzerinde bulunan ağaçlar ışıklandırılması sürekli hale getirildi. Çalışmalar sonucunda ise bulvarın adeta çehresi değişti. Üretilen projeler bir bir hayata geçirildi. Bulvarımız Türkiye’de ve Adana’da ses getirir hale geldi.”şeklinde konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI VE ETKİNLİKLERİ ANLATTI

Başkan Zaimoğlu, yapılan altyapıçalışmaları ve etkinlikler hakkında ise ” Ziyapaşa Bulvarı’nda bugüne kadar yapılan altyapı ve üstyapı yatırımları sıralayacak olur isek, ağaç budama ve gençleştirme çalışması, Bulvar orta refüj bordür taşlarının değiştirilmesi, çiçeklendirme ve peyzaj çalışmaları, İstasyon Meydanı’nda düzenleme yapılması,Ziyapaşa Bulvarını ikiye bölen Atilla Altıkat Köprüsü’nün yıkılması ile caddenin Yeni Camii istikametine olan birleştirme, Kanalizasyon ile yağmur sularının birbirinden ayrılması, bulvar boyunca tüm ana yolun asfaltının yenilenmesi

Mithat Saraçoğlu Caddesi ileŞinasi Efendi caddesinde kaldırım genişletme ve çevre düzenleme çalışmasıyapılması, Yaya kaldırımlarında engellilere yönelik düzenleme yapılması, orta refüjdeki elektrik direklerinin ve aydınlatmalarının değiştirilmesi, BazıApt.larda dış cephe boyalarının yaptırılması gibi çalışmaların yanı sıra Yılbaşı, 5 Ocak, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Cumhuriyet Bayramı gibi çok sayıda özel gün ve gecelere yönelik organizasyonlar yapılmıştır” dedi.

Gündem maddelerinin ardından ise seçime geçildi ve Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği’nin aynızamanda kurucu başkanı olan Tayyar Zaimoğlu, genel kurul sonrasında Başkanlığı yeniden seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine ise Yılgör Ener, Hakan Yazdıçutan, Fatma Yılgün Yüksel, Cahit Öztok, Bahadır Dinçer, Şevket Aydoğdu, Naci Sezgek, Hanife Küçükyılmaz seçildi.