ABB BAŞKANI KARALAR, ÖZTANRIÖVER İLE SEÇİM ÇALIŞMASINDA
Manşet Haber 31.03.2023 15:37:54 0

ABB BAŞKANI KARALAR, ÖZTANRIÖVER İLE SEÇİM ÇALIŞMASINDA

ABB BAŞKANI KARALAR, ÖZTANRIÖVER İLE SEÇİM ÇALIŞMASINDA


CHP’de 14 Mayıs’ta yapılacak 28. dönem milletvekili seçimleri için 176 aday adayı başvuruda bulundu. Başvuruda bulunanlar arasında mevcut 4 milletvekili, geçmiş dönem milletvekilliği yapanlar, il ve ilçe yönetimleri ile kamudaki görevinden istifa edenler de bulunuyor.

28. dönem milletvekili aday listesi 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilecek. CHP hiç yerde ne resmi ne de gayri resmi önseçim yapmıyor. Adayların tamamı genel merkez tarafından belirlenecek.

15 milletvekili çıkaran Adana’da, CHP Milletvekili aday adaylarının büyük bölümü Ankara’yı karargah tutmuş durumda. çok aza sayıda aday adayı Adana’da çalışmalarını sürdürüyor. Bu isimlerden biri de Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver.  Geçen seçimde aday listesinde yer alan ancak meclise gidemeyen Murat Öztanrıöver,  Adana’da “Aday” gibi çalışmalarını sürdürüyor. Meslek örgütlerini, sivil toplum kuruluşlarını muhtarları ziyaret eden Murat Öztanrıöver, dün de Yüreğir Esnaf ve Sanatkarlar Odasını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte  ziyaret etti.

CHP Milletvekili Aday Adayı Murat Öztanrıöver, “Söz: biz hazırız, Kararlıyız” ifadeleri ve ABB Başkanı Zeydan Karalar’ın da yeraldığı fotoğrafları sosyal medya hesabından şu şekilde paylaştı:

“Bugünkü Bahar yolculuğumuzda, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Zeydan Karalar’ ın da Katılımıyla Yüreğir Esnaf Sanatkarlar derneğimizde Yüreğirli esnaflarımızla bir araya geldik.

Söz; Hazırız,Kararlıyız.

Memleketimizi Baharın Ardından Yaza ,

Yazın Ardından Güneşli ( ) Günlere taşıyacağız….”

Murat Öztanıröver’in bu paylaşımı CHP kulislerinde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın desteklediği isimlerden biri olarak yorumlandı.YAZARLAR

36.3° / 23.2°